Kettagolfarid tõid Eesti meistrivõistlustelt kulla ja hõbeda

Kristin Tattar lõpetas hooaja Eesti meistrivõistluste hõbedaga.
Kristin Tattar lõpetas hooaja Eesti meistrivõistluste hõbedaga. Foto: Margit Kurvits

Nädalavahetusel toimusid Hiiumaal kettagolfi Eesti meistrivõistlused, kus siit kandi sportlased naasid kahe esikolmikukohaga.

Aasta tähtsaimad kodused disc golf'i võistllused mängiti Pühalepa ja Randmäe pargis. Mõõduvõtt toimus neli päeva ehk mõlemal rajal mängiti kaks ringi. Ilmataat ei halastanud spordisõpradele ja kostitas neid enamiku võistlusest tugeva tuule ja vihmaga, mille tõttu sündis nii mõneski võistlusklassis üllatusi.

Meeste avatud divisjonis läks võistlustulle 73 kettalennutajat. Kui pool tšempionaadist seljataga, pidi suvepealinlaste üks medalilootusi Silver Lätt võistluse hüppeliigese vigastuse tõttu pooleli jätma. 2017. aasta Eesti meister hoidis katkestamise ajal kuuendat kohta. Teist aastat järjest krooniti Maarjamaa parimaks Albert Tamm, kes läbis neli võistlusringi 230 viskega, mis andis tulemuseks 12 alla par’i. Pärnumaa parimana jäi 16aastane Mathias Villota jagama seitsmendat kohta (+1).

Mathias Villota.
Mathias Villota. Foto: Margit Kurvits

19 naise hulgas sündis üllatustulemus, sest Maarjamaa tituleerituim kettagolfar pärnakas Kristin Tattar lõpetas pika võistlushooaja koduste meistrivõistluste hõbedaga (+14). Hiljuti USA turneel korduvalt maailma tippudele tuule alla teinud ja EMil hõbeda saavutanud Tattar kurtis väsimuse üle ja pidi tunnistama EMi neljanda naise Keiti Tätte (+8) kuueviskelist paremust. Pronksi teenis Kaidi Allsalu (+32).

Raimo Kimmel teenis neljanda Eesti meistritiitli.
Raimo Kimmel teenis neljanda Eesti meistritiitli. Foto: Margit Kurvits

Üks meistritiitel toodi siiski Pärnumaale. Selle teenis üle 40aastasete meeste eaklassis neljandat korda Raimo Kimmel, kes edestas 33 konkurenti. Võit ei tulnud aga kergelt: Kimmel pidas kõva võitlust Rait Saluriga ja 72 korvi järel oli seis viigis (+3). Nõnda mindi ümbervisetele ja tšempion selgus alles pärast kolmandat korvi.