Superkross meelitas ringrajale üle 100 autosportlase

Honda Civicut taltsutanud Erki Külvi oli Audru ringrajal kiireim nii esiveo klassis kui superfinaalis. Foto: Pille Russi

Pänumaa tehnikaspordiklubi Erki Sport superkrossi karikasarja viiendal etapil kihutas Audrus Porsche ringrajal 107 autosportlast Eestist ja Lätist.

Pikk ja sündmusterohke võistluspäev algas rahvasportlaste sprindiga, kus paremus selgitati viies arvestuses. Esiveoliste klassis oli kiireim Mitsubishi Coltil sõitnud Kevin Allik, järgnesid Honda Civicutel kihutanud Marko Muru ja Ronald Reisin. 4WD konkurentsis mahtusid pjedestaalile vaid Subaru Imprezasid taltsutanud mehed: esikoha saavutas Kaino Traumann, teiseks tuli Toivo Voodma ja kolmas oli Märt Rosenfeldt.

Tagaveoliste autode arvestuses nautis etapivõitu Andres Ringo (BMW E36), teise auhinna teenis Kristjan Priilinn (BMW 316) ja kolmanda koha sai Margus Olle (BMW E46 Compact). Õrnema soo konkurentsis pani oma paremuse veenva ülekaaluga maksma Maria Roop Toyota Yarisel, teise aja sõitis välja Jane Arujõe Volkswagen Golfil ja kolmanda auhinna teenis Mitsubishit taltsutanud Kristiina Schneeberg. Noorte autosportlaste omavahelisest jõuproovist väljus võitjana Marten Saar (Toyota Yaris), teise koha saavutas Albert Pärtelson (Peugeot 206) ja kolmandaks tuli Toivo Uusna (Volkswagen Golf II).

Superkrossi esiveo klassis oli kiireim Erki Külvi (Honda Civic), järgnesid kahes klassis võistelnud Allik ja Sander Järveküla (Nissan Sunny GTI). Tagaveoliste autode võidukihutamisel tuiskas Vjatšeslav Serov (Ford Sierra) mõlemas sõidus esimesena finišisse, kannul Margus Suigusaar (Opel Astra) ja Kris Hahn (BMW 318). Vabaklassis nautis Ringo taas võidurõõmu, teise auhinna vääriliselt sõitis Muru ja kolmandaks tuli Enar-Klaus Kunman (BMW 325).

Noorte võidusõitjate arvestuses oli päeva jooksul juba teist korda parim Saar, poodiumi teise astme hõivas Uusna ja kolmanda auhinna pälvis Henri Renee Tuhkanen Opel Tigral. Ringrajaklassi autode võistlusel pani Ringo oma paremuse veel kord maksma. Teise koha sai Raigo Sarapuu (BMW E36) ja kolmanda koha vääriliselt sõitis Kunman.

Ajalooliste vormelautode võistlusel olid Mondiali klassis kolm kiiremat Taavi Kuul, lõunanaaber Indulis Rukuts ja Urmas Kilu. Easterni klassis saavutas esikoha Toomas Janu, järgnesid lätlane Italo Alsins ja Sten Suban.

Võistluspäeva viimases vaatuses, seitsme ringi pikkuses superfinaalis suutis viimasest reast startinud Külvi esimesena lõpujoone ületada. Teise auhinna viis Riiga Ford Pumal kihutanud särtsakas lätlanna Marta Starka ja kolmandaks tuli Suigusaar.

Erki Spordi superkrossihooaja viimane etapp sõidetakse 26. septembril Audrus Porsche ringrajal.