Motosportlased kihutasid Rapla kardirajal

Pärnu Almaca klubi maratonil võistles kõigis klassides kokku 52 motosportlast.
Pärnu Almaca klubi maratonil võistles kõigis klassides kokku 52 motosportlast. Foto: Enn Luhaäär

Eesti, Leedu ja Venemaa mootorratturid võtsid Rapla kardirajal omavahel mõõtu supermoto Eesti meistrisarja etapil ja Almaca klubi 100 ringi võistlusel.

Pärnu Vihuri motoklubi sportlastest võitsid oma masinaklassis esimese auhinna Kenneth Simulask (SM 50), Hugo-Brent Freimann (Pit juunior), Karro Robert Jäärats (Mini GP), Patrick Pals (S1) ja Sven Simulask (S4). Teise koha said Janis Pahk (Pit 30+) ja Jaanus Lembitu Reima (Mini GP) ning kolmandaks tuli Freimann (SM juunior).

Pärnu Almaca klubi sõitjatest nautisid võidurõõmu Mathias Vetkin (SM juunior), Sven Vetkin (Pit 30+) ja Alex Vetkin (Pit 18+). Teise koha saavutasid Mark Tori (Pit 18+), Oliver Püüding (Pit juunior) ja Alex Vetkin (S1). Kolmanda auhinna said Meribel Kask (SM 50), Travis Siilak (SM 65 juunior), Kair Pruuns (Pit 30+) ja Eero Madisson (S1).

Almaca klubi maratonil võistlesid suurtel tsiklitel kihutajad 140 ringi pikkusel distantsil ja pisemaid sõiduriistu taltsutanud noored kihutasid 70 ringi. Kordamööda rajal käinud kaheliikmeliste meeskondade sõitjad pidid korra läbima krossilõigu.

SM65 masinaklassis võitsid esikoha Caspar Vetkin ja Remy Raid ning SM50 arvestuses olid parimad Meribel Kask ja Kenneth Simulask.

SM85 konkurentsis kihutasid pjedestaali kõrgeimale astmele Travis Siilak ja Karro Robert Jäärats, järgnesid Mathias Vetkin ja Otto Reinhard Viks ning Henry Järv ja Rasmus Ebelmann.

Pit Openi klassis olid kolm kiiremat Heigo Enden – Kaarel Kikerpill, Mihhail Bõstrov – Danila Krasniuk ja Kermo Metsis – Fredi Pihlas. Klassis Pit panid oma paremuse maksma Meelis Kingi – Hugo-Brent Freimann, teise koha said Alex Vetkin – Mark Tori ja kolmandana lõpetasid Anti Rand – Janis Pahk.

S1 konkurentsis võitsid maratoni Alex Vetkin – Gediminas Jomantas, teiseks tulid Eerik Madisson – Eero Madisson ja kolmanda auhinna teenisid Prants Pals – Patrick Pals. S4 arvestuses said esimese auhinna Karl Takk – Selyn Kazakova ja S4 35+ klassis olid võidukad Hannes Lepmets – Eiki Kunder.