Krossimehed kihutasid pjedestaalile

Briti karikasarja võitnud Pärnu motoklubi krossiäss Harri Kullas (nr 151) pani koduses konkurentsis oma paremuse maksma. Foto: Igor Tseskidov

Pärnumaa võidusõitjad teenisid Tihemetsas Lauri krossirajal Eesti meistrivõistluste finaaletapil kolm esimest ja kaks teist auhinda.

Kõige võimsamate tsiklite MX1 klassis pani mõlemas sõidus oma paremuse maksma Pärnu motoklubi krossiäss Harri Kullas, teiseks tuli Karel Kutsar ja kolmanda koha sai lätlane Karlis Sabulis.

Üle 50aastaste konkurentsis oli taas kiireim Paikuse motoklubi raudvara Aivo Rabbi, madalamad pjedestaaliiastmed kuulusid Argo Laherannale ja lõunanaaber Indulis Karklinšile. Hobisõitjate võistlusel nautis etapivõitu Rabbi klubikaaslane Danel Dreving, järgnesid Marken Sonn ja kodurajal kihutanud Günther Põllumäe. Pärnakad Aron Annerviek ja Mart Vandel said vastavalt neljanda ja kuuenda koha.

MX125 klassis sõitis Pärnu motoklubi tulevikulootus Joosep Pärn kolmanda auhinna vääriliselt, teda edestasid Läti noormees Uldis Freibergs ja Romeo Karu. Pärna tiimikaaslane Tristan Loob lõpetas krossi kaheksandal kohal.

Noorimate motomeeste 65 ccm masinaklassis olid kolm kiiremat Lucas Leok, Marten Raud ja Enrico Peilman. Meie poistest tuli Leslie Puller seitsmendaks, Frankie Lvovs oli 11. ja Robin Arukase 16.

MX85 arvestuses pääsesid pjedestaalile Romeo Pikand, Sebastian Leok ja Jan-Marten Paju. Pärnu motoklubi kasvandik Ralf Puusepp sai 17. koha. Klassis MX2 oli kiireim Erki Kahro, teiseks tuli Kairo Katkosilt ja kolmandaks Egert Pihlak. 40+ vanuseklassis nautis võidurõõmu Jaanus Koval, teise auhinna teenis Dmitri Vinogradov ja kolmanda koha sai Urmas Heliste. Meie meestest olid Margo Merits kuues ja Vesa Lindholm 14.