Ringrajavõistlus pakkus põnevat vaatemängu

Pärnu Vihuri motoklubi kasvandik Hugo-Brent Freimann (nr 55) võitis noorte Supersport 300 klassis Eesti meistritiitli. Foto: Rauno Kais

Mootorratturite Eesti ja Balti meistrivõistluste viimasel etapil kihutas Audrus Porsche ringil kümnes masinaklassis kokku 103 sportlast Eestist, Lätist, Soomest, Leedust ja Venemaalt.

Kõige kiiremate tsiklite Superbike-klassis jagus põnevust esimesest viimase ringini. Stardist liidrikoha haaranud lõunanaaber Garijs Rožkalns pidi teisel ringil endast mööda laskma kodurajal kihutanud Hanno Veldi. Kui sõita jäi kaks ringi, langes Velt Rožkalnsi ja leeduka Šarunas Pladase järel kolmandale kohale ja selles järjestuses tuiskasid mehed üle lõpujoone. Eesti meistriks pärjati Pladas, hõbeda teenis Velt ja pronksile tuli tšempioni kaasmaalane Kestutis Stankunas.

“Olen oma Aprilia seadistuse lõpuks paika saanud,” rääkis hommikuse kvalifikatsiooni võitnud Velt. “Kuigi kolmas koht polnud see, mille järele tulin, on palju suurem rahuldus kvalifikatsiooni aja üle, mis oli selle nädalavahetuse kiireim. Veidi jäi kripeldama võidusõidu ebaõnnestumine liiga kõrge rehvirõhu tõttu. Rehv kuumenes üle, hakkas alates kümnendast ringist kurvidest väljumisel libisema ja enam ei saanud vajalikku sirge hoogu.”

Klassis Superstock 600 hargnes põnev duell Jaanus Saarmaa (Suzuki Team Estonia) ja Kaiko Kolkaneni (Vihur Motosport) vahel. Ajasõidus kõiki konkurente edestanud Saarmaal läks luhta start, kolmandalt positsioonilt suutis ta esmalt mööda pressida Paulius Lubasest ja seejärel sai jagu Jonas Stankunasest. Kaheksandal ringil pidi liidrikohal kihutanud Saarmaa endast mööda laskma Kolkaneni, kes lõpetas esimesena. Kolmandaks tuli Stankunas.

Kuue etapi kokkuvõttes krooniti Eesti meistriks Saarmaa, pjedestaali teise astme hõivas Stankunas ja kolmanda koha saavutas lätlane Gints Apinis.

Eero Pärm ja Lauri Lipstok panid meistrivõistluste kõigil etappidel oma paremuse veenva ülekaaluga maksma. Foto: Rauno Kais

Supersport 300 klassis võitis nii etapi kui meistrikulla Vihuri klubi kasvandik Hugo-Brent Freimann, teiseks tuli tšempioni tiimikaaslane Silvester Sarapik ja kolmanda koha sai Fred Erik Merivälja (Biker 24 Motospordiklubi). Paraku ei saanud kaks vaprat piigat tulla rajale, et poiste elu keeruliseks teha: Vihuri klubi esindava Selyn Kazakova tsikli mootor hakkas streikima ja Alastaro etapil vigastada saanud Maria Salumetsa käsi polnud veel päris terveks saanud. Eesti meistrivõistluste arvestuses järgnesid Freimannile Sarapik ja Andre Köster.

B1200 klassis pidi Rannus Ervin (Biker 24 Motospordiklubi) viimasel etapil tunnistama leedulase Tadas Paulikase nappi paremust ja kolmandaks tuli lätlane Ivo Vinnins. Eesti karikavõitjaks pärjati Ervin, hõbedale tuli Taavi Nahko Vihuri klubist ja pronksi pälvis Paulikas.

Külgvankrite võidukihutamisel olid konkurentidest peajagu üle Eero Pärm - Lauri Lipstok, teise auhinna teenisid Tarmo Tempel - Mairon Meius ja kolmandana jõudsid oma debüütvõistlusel finišisse Jaanus Kompus - Viktor Tagoma. Eesti meistrisarjas järgnesid hooaja võitnud Pärmile-Lipstokile põhjanaabrid Markku Artiola - Matti Liekari ja Silver Kuusk - Avo Kuusk.

C1200/C600 klasside 26 võistlejaga ühine võidusõit oli avakohaselt sündmusterohke. Kvalifikatsioonis kolmanda aja välja sõitnud Erkki Krünberk tõusis paari esimese ringiga neljandalt kohalt liidriks ega loovutanud enam seda positsiooni. Tema selja taga vahetasid lätlane Artis Skulte, leedulane Oskaras Taraševicius ja kodune rivaal Evgenyi Lavrinenko vaheldumisi kohti, kuni finišis lõpuks jäi paremusjärjestuseks Skulte, Taraševicius, Lavrinenko.

Eesti karika võitis Krünberk, teiseks tuli Lavrinenko ja kolmandaks Skulte.

Kuigi kolmas koht polnud see, mille järele tulin, on palju suurem rahuldus kvalifikatsiooni aja üle, mis oli selle nädalavahetuse kiireim.

Hanno Velt

Klassis Mini GP pälvis Eesti meistritiitli Karro Robert Jäärats, järgnesid Robin Robert Mooses ja Luukas Klemetti.

C600 klassis jõudsid pjedestaalile kaks eestlast: Rait Reimand oli leeduka Mantas Rajackase järel teine ja Rain Leenpalu kolmas. Eesti karikasarja arvestuses võitis hooaja Rajackas, teiseks tuli Ansis Cers Lätist ja kolmanda koha vääriliselt kihutas Reimand.

Biker 24 Rahvaliiga võitis tänavu kõigil etappidel esimese koha saavutanud Sander Telve, järgnesid Kaido Rebane ja Keio Soosaar. Laupäevases retrotsiklite sõidus pääsesid pjedestaalile vaid Läti motomehed: esimeseks tuli Karlis Jakimovs, teiseks Kaspars Brigzne ja kolmandaks Nils Valters Rozitis.