Ööpäevaga 164 kilomeetrit jooksnu: Olen nõrk ja pettunud!

Ultrajooksudel osaleb Klarika Kuusk kindlasti tulevikuski, aga asfaldile eelistaks ta pehmemat pinnast. FOTO: Mailiis Ollino

Klarika Kuusk on 51aastane õmbleja. Jooksma hakkas ta alles seitse aastat ­tagasi ja nüüd ei saa ilma vaat et päevagi. Ta on Eesti rekordi omanik, maratonikollektsionäär, mullune Pärnumaa aasta veteransportlane.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Seitsme aastaga 70 maratoni – see teeb ju kümme jooksu aastas!

Rahvajooksude valitsejanna on triumfeerinud näiteks Vändra, Järvakandi Igamehe, Helsingi ­kevad-, vana-aasta-, Hiiumaa, võidupüha, Tartu ja Mispo maas­tiku-, samuti Männäkäbä mara­tonil. Nii mõnelgi neist lausa mitu korda. Need võidud moodustavad vaid osa Kuuse saavutustest, sekka esikohti lühemal võistlusmaal.

Kuninglikku distantsi on Kuusk jooksnud nii Pariisis, Helsingis, Stockholmis, Berliinis kui Valencias. Läbinud Maarjamaa 50–54aastaste naiste hulgas 42,195 kilomeetrit kõige väledamalt, kui sai mullusel tšempionaadil kirja 3:05,43. Tippmark veel vägevam – 3:03,52 –, mis sai püstitatud 2017. aastal.

Klarika Kuusk on jooksnud 70 maratoni.

Kui tavalisele spordisõbrale on juba maratonijooks julgustükk, siis läinud nädalavahetusel otsustas kange naine vinti peale kee­rata ja läbis Sillamäe Ultral ehk 24 tunni jooksul 164,286 kilomeetrit.

Ja teate, mis Kuusk neli tundi pärast finišeerumist, Tallinna bussijaamas Pärnu otsa oodates ja žurnalisti kõnele vastates justkui mokaotsast esmalt poetas? “Olen nõrk ja pettunud!”

No kuidas nii? “Tahtsin 24 tundi järjest joosta ja vähemalt 200 kilomeetrit kokku saada.”

Mis siis juhtus? “Magama jäin!”

09.09.2021 11.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto