N, 11.08.2022

GALERIID ⟩ PromFestil avati legendaarse lauluõpetaja mälestusnäitus ja esietendus seksikas ooper

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
PromFestil avati legendaarse lauluõpetaja mälestusnäitus ja esietendus seksikas ooper
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mälestuskontserdil astus üles esimese Klaudia Taevi nimelise konkursi võitnud sopran Kristina Vähi, oma õpetajat meenutas Helve Kase, üritust juhtis konkursi asutaja ning president Toomas Kuter.
Mälestuskontserdil astus üles esimese Klaudia Taevi nimelise konkursi võitnud sopran Kristina Vähi, oma õpetajat meenutas Helve Kase, üritust juhtis konkursi asutaja ning president Toomas Kuter. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu Endla teatris avati eile õhtul legendaarsele hääleseadjale ja lauluõpetajale Klaudia Taevile pühendatud näitus. Sündmus oli osa Pärnu rahvusvahelisest ooperimuusika festivalist PromFest ja kujunes avaakordiks täna algavale 12. Klaudia Taevi nimelisele rahvusvahelisele noorte ooperilauljate konkursile.

Näitusega tähistati Klaudia Taevi 115. sünniaastapäeva, mis oli 13. aprillil 2021, ja Taevi-nimelise konkursi 25. aastapäeva. Esimene Klaudia Taevi nimeline konkurss toimus Pärnus 1996. aastal. Mälestuskontserdil astus üles esimese lauluvõistluse võitnud sopran Kristina Vähi, oma õpetajat meenutas Helve Kase, üritust juhtis konkursi asutaja ning president Toomas Kuter.

Märksõnad
Tagasi üles