R, 30.09.2022

Pärnumaa õpilaste projekt jõudis edulugude võistlusel finaali

Pärnu Postimees
Pärnumaa õpilaste projekt jõudis edulugude võistlusel finaali
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vändra gümnaasiumi projekt “Mutukad ja putukad” nimetati Ettevõtliku Kooli edulugude konkursi nominendiks. Foto on illustreeriv.
Vändra gümnaasiumi projekt “Mutukad ja putukad” nimetati Ettevõtliku Kooli edulugude konkursi nominendiks. Foto on illustreeriv. Foto: Elmo Riig

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!” komisjon tunnistas finaalikoha vääriliseks Vändra gümnaasiumi projekti “Mutukad ja putukad”.

Vändra kooli edulugu nomineeriti kategoorias “Parimad praktikad TULEMi rakendamisel”, kus võistlustules on veel Rakvere Rohuaia lasteaia projekt “Kuhu kõik mänguasjad kadusid” ja Noarootsi kooli, Palivere põhikooli, Haapsalu Viigi kooli ning Uuemõisa lasteaia-algkooli ettevõtmine “Õpilaselt õpilasele”.

Konkursile esitati 103 edulugu, mille hulgast valiti välja neljas kategoorias tosin nominenti. Pärnumaalt saadeti konkursile kümme lugu.

Nominendid valiti kahes osas: esmalt hinnati maakonniti ja igast maakonnast esitati üle-riigilisele hindamisele kolm parimat lugu, mida seejärel hakkasid vaagima hariduseksperdid kogu Eestist.

Ettevõtliku Kooli arendusjuhi Heidi Uustalu sõnutsi on märkamine ja tunnustamine äärmiselt tähtis. “Suur kiitus meie kõikidele haridusasutustele, õpetajatele, lapsevanematele ja noortele, kes õppetöö käigus või selle välisel ajal viivad ellu märkimisväärseid algatusi, mis edendavad meie kõigi ettevõtlikkust!” lausus Uustalu.

Arendusjuhi ütlust mööda on rõõmustav näha, et möödunud keerulise õppeaasta kiuste viidi koolides ja lasteaedades ellu palju algatusi, mis väärtustavad ettevõtlikku õpet.

“Ettevõtlikult saab õppida igal ajal ja igal pool, seda tõestab meie tänavune edulugude konkurss, mille raames laekus hulganisti edulugusid distantsõppe ajast,” selgitas Uustalu.

Ettevõtliku Kooli üle-eestiline koordinaator Piret Torm-Mirontšik märkis, et paljudes projektides mängisid noored olulist rolli. “Mitmes loos olid just noored need, kes mõtlesid tegevuse ise välja ja viisid ka ellu. Väga tore oli näha, et tegevus oli eluline ja pea alati oli loodud tugev seos koolis õpitavaga,” rääkis Torm-Mirontšik.

Laureaadid selguvad hariduskonverentsil “Ennast juhtiv väärtust loov noor ei ole imeloom!” novembri alguses.

Hariduskonverentsil kuulutatakse välja laureaadid kategooriates “Parimad praktikad TULEMi rakendamisel”, “Parim koostöötegu”, “Ettevõtlik haridustegu” ja “Noorte algatus”.

Edulugude konkurssi “Õppimine on põnev!“ on  haridusprogramm Ettevõtlik Kool korraldanud 2008. aastast. Võistluse eesmärk on soodustada haridusasutustes ettevõtlikku õpet ja ärgitada edulugude kaudu ülejäänud koole ja lasteaedu leidma nutikaid lahendusi, kuidas seda õppetöö raames teha. Ettevõtliku kooli põhimõtete järgi töötab 155 kooli ja lasteaeda.

Märksõnad
Tagasi üles