Suvepealinna judokad said meistrivõistlustel medali kaela

Pärnu judoklubi Samurai medalivõitjad.
Pärnu judoklubi Samurai medalivõitjad. Foto: Pärnu judoklubi Samurai

Nädalavahetusel toimusid Võru spordikeskuses Eesti meistrivõistlused judos U16 ja U21 vanuseklassile. Medalite eest asus võistlustulle 182 noorsportlast 19 klubist.

Pärnu judoklubi Samurai oli esindatud üheksa noorsportlasega, kellest neljal õnnestus medal võita. Audru Aitado klubi esindanud kuuest võistlejast tulid medaliga tagasi kaks.

Esimest korda krooniti Eesti U16 vanuseklassi meistriks Marianne Tornijainen (–57 kg, Samurai), kes pidas favoriidikoormale vastu ja võitis kõiki vastaseid. Samas vanuseklassis sai pronksmedali kaela Aliise Kink (–63 kg, Samurai).

Poiste seas teenisid pronksmedalid Kerdon Laubert (–55 kg, Samurai), Andris Org (–73 kg, Aitado) ja Jan Gerrit Petrov (+81 kg, Samurai).

U16 vanuseklassi kokkuvõttes teenis Pärnu judoklubi Samurai tüdrukute seas kolmanda koha karika.

U21 vanuseklassis tõi hõbemedali Pärnusse Merily Kopelmaa (–52 kg, Aitado).

Tublid noored treenivad Asko Looga (Samurai) ja Kristjan Hendriksoni (Aitado) juhendamisel.