Gert Kullamäe: Treenerid ja mängijad janunevad selliste rahvusvaheliste mängude järele (1)

Lauri Habakuk
, tegevtoimetaja
Copy

“Kerge on öelda, et me poleks pidanud suurt vahet sisse laskma, me ju üritasime seda mitte teha,” sõnas 15 punkti sopsanud Pärnu Sadama korvpallimeeskonna tagamees Robert Valge eile vahetult pärast mängu Iisraeli Ness Ziona Ironiga. “Ilmselgelt jäi võit esimese poolaja taha. Kui suudaksime kogu aeg mängida nii nagu teisel poolajal … Tegelikult polnud ju vastane nii tugev, et me ei tohtinud vastu saada. See oli selgelt võidetav sats.”

FIBA Europe Cupi kvalifikatsiooni­turniiri võõrustav Pärnu Sadam mängis eile avaveerandi sarja mulluse tšempioniga  tasavägiselt, kaotades vaid punktiga, 21:22. Teises vaatuses aga tundus, et siin on tegu sulaselge klassivahega: “iisraellased” võitsid teise veerandi 23:8 ja poolaja 45:29. Teine poolaeg oli esimesega võrreldes aga nagu öö ja päev: Pärnu võitles hullunud publiku silme all äärmiselt südilt ja kaotas trilleri napilt, 82:86.

Valge avaldas kindlalt, et kodumeeskond polnud avapoolajal piisavalt agressiivne. “Me peame agressiivselt mängima, nii ründes kui kaitses,” rõhutas ta. “Me ei pressinud neid, nad said ­teha, mida tahtsid. Nemad olid selgelt agressiivsemad kui meie, surusid meid. Me ei pannud katteid, ei saanud lauda. Teisel poolajal tulime riietusruumist välja, treenerid ajasid meil vaimu üles ja olime kohe agressiivsemad. Kui nägime, et hakkame mängu tagasi tulema, tuli enesekindlus tagasi.”

Tagasi üles