Motosportlased tõid Linnamäe krossilt viis auhinda

Kaherattaliste tsiklite taltsutajad sööstavad rajale.
Kaherattaliste tsiklite taltsutajad sööstavad rajale. Foto: Rauno Kais

Eesti krossisõitjate võidukihutamisel Jõgeva külje all Linnamäe rajal startis tosinas arvestuses kokku 216 sportlast.

Kaherattaliste tsiklite kaks tundi kestnud võistlusel oli kiireim Redmoto klubi krossiäss Jüri Triisa, kes ainsana suutis läbida 53 ringi. Juunioride 85 ccm masinaklassis tunnistas Pärnu Amaca motoklubi piiga Martha Koort vaid kodurajal sõitnud Marko Mooritsa paremust ja kolmanda koha sai Simon-Aaron Zuts KTL Racingust.

Üle 45aastaste seenioride konkurentsis nautis võidurõõmu Olev Roosimäe Viljandist. Paikuse klubi võidusõitja Vesa Lindholm lõpetas maratonkrossi viiendal kohal, pärnakas Madis Pool oli kuues ja Tihemetsa motomees Kalmer Jürimäe tuli seitsmendaks.

65 ccm tsikleid taltsutanud poiste seas pani oma paremuse maksma Enrico Peilman Redmoto Racingust, järgnesid klubikaaslane Aston Allas ja Pärnu motoklubi tulevikulootus Leslie Puller. 50 ccm klassis võitis Linnamäe krossi Sõmerpalu poiss Sebastian Puusepp, Pärnumaa parimanna sai neljanda koha Martin Põder Tihemetsast.

Quadracerite võistkonnasõidus kihutasid pjedestaali kõrgeimale astmele Karl Robin Lillo ja Rasmus Sõna Redmoto Racingust. Paikuse motoklubi sportlastest tulid Kardo Saarmann ja Kaspar Kangur teiseks ning Hegri Sutt ja Meelis Mäeots viiendaks.

Hobiklassi esimese auhinna tõi Virgo Mitt Paikuse klubisse, järgnesid Timo Loot (Motohai) ja Mait Maasik (Suzuki). Külgvankrite B-klassi konkurentsis kihutas Paikuse klubi ekipaaž Uno Päll - Saire Tamme-Päll kolmanda auhinna vääriliselt. Esikoha võitis motoklubi D&T duo Tõnu Põldma - Tom Küüsmaa ja teiseks tulid Kristjan Lomp - Ennart Kunglamäe (Ural).