N, 8.12.2022

Galerii ⟩ Tiitlikaitsja lõi platsi puhtaks

Tiitlikaitsja lõi platsi puhtaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Koroonapandeemia tõttu aastasele pausile jäänud korvpalli Pärnumaa meistrivõistlustel kaitses tunamullust tiitlit Sirise tiim, kes Paikusel ühepäevasel viie meeskonna turniiril alistas kõik vastased.

Sirise eestvedaja Siim Joosepi sõnade kohaselt on meeskonnal palju kogemust – paljud satsi liikmed on kunagi mänginud Eesti meistriliigas – ja madalamat eesmärki kui turniirivõit polnud paslik endale seada.

Ühe päeva jooksul toimunud võistlusel, kus kõik tiimid said 2x12minutistes matšides omavahel korra mõõtu võtta, punnis Sirisele kõige rohkem vastu SK Tünamo, kellega favoriitidel oli kõvasti madistamist. Oma paremuse pani Siris maksma alles mängu lõpus ja kirja läks 30:22 võit.

“Lühikese mänguaja tõttu ei pääse suuremad kogemused niivõrd maksvusele, sest kui vastasel vise läheb, ei pruugi suurema vahe tasategemiseks aega jääda,” seletas Joosep.

Esikoha võitnud Sirises mängisid Siim Joosep, Rannar Raap, Elgar Tamsalu, Janis Vahter, Sten Roosaar, Danel Drobet, Max Pärna, Mihkel Annuste, Taavi Hämarsalu ja Hardi Paloots.

Pärnumaa meistriks tuli taas Sirise tiim.
Pärnumaa meistriks tuli taas Sirise tiim. Foto: Jüri Looring

Kahe ülejäänud pjedestaalikoha pärast käis väga tihe heitlus SK Tünamo, Kõwa ja BC Lokomotiivi vahel, kus ühe või teise satsi omavaheliste mängude edumaa oli väga napp.

Turniiri teise koha võitnud Kõwa alistas SK Tünamo 41:39 ja kolmada koha teeninud Tünamo oli omakorda Lokomotiivist parem 53:52. Et Lokomotiiv jäi alla ka Kõwale, pidi meeskond rahulduma neljanda kohaga.

Viies koht kuulus Mariine Autole, kes kaotas küll kindlalt kolmele vastasele, kuid oli 31:28 üle teise koha võitnud Kõwast.

Pärnumaa meistrivõistluste korraldaja Tarmo Tõnismanni sõnade kohaselt teeb rõõmu see, et üle pika aja toimunud turniir oli küllalt kõrgel tasemel ja ükski viiest osalejast ei jäänud võiduta.

“Pikk paus on olnud. Viimati said siinsed meeskonnad omavahel mõõtu võtta üheksa kuud tagasi. Mehed tegid küll vahepeal trenni, aga nüüd oli saalis vaja hakata meelde tuletama, kuidas see mäng käib,” märkis Tõnismann. “Näha oli, et mängunälg on kõigil suur.”

Tänavuse Pärnumaa parima korvpallimansa selgitamisel oli tunda rahvusvahelist hõngu, sest kohaliku legendi Aivar Palu kõrval mõistis kohtunikuna platsil õigust hispaanlane Jaime Desviat. Zaragozast pärit Desviat, kes töötab Eestis idufirmas, on varem olnud mängija, kuid viimased kolm aastat pidanud vilemehe ametit.

Turniirile andis rahvusvahelist hõngu hispaanlane Jaime Desviat, kes oli platsil õigusemõistja rollis.
Turniirile andis rahvusvahelist hõngu hispaanlane Jaime Desviat, kes oli platsil õigusemõistja rollis. Foto: Jüri Looring

“Ta on väga heal tasemel kohtunik. Meeskondadelgi jagus vile kohta kiidusõnu,” kinnitas Tõnismann.

Siinse kandi korvpallitiimid hakkavad peagi maid jagama Paikuse korvpalliliiga mängudel. Sellel turniiril otsustas kaasa lüüa Sirise tiimgi, kes korvpalliliiduga suhtlemisel tekkinud segaduse tõttu jäi ilma nii kohast esi- kui teises liigas. 

Märksõnad
Tagasi üles