Pärnu Sadam alistas karikaturniiri veerandfinaali avamängus Tartu

Pärnu tulemuslikem oli 24 punktiga Robert Valge.
Pärnu tulemuslikem oli 24 punktiga Robert Valge. Foto: Urmas Luik

Pärnu Sadam alistas täna õhtul Tartu ülikooli spordihoones korvpalli Eesti karikavõistluste veerandfinaali esimeses mängus 82:73 Tartu ülikooli meeskonna.

Poolfinaalis Taltechiga saab vastamisi minna kahe mängu kokkuvõttes enam punkte viskav sats. Pärnul on niisiis veerandfinaali korduskohtumiseks Tartu ees üheksapunktine edu.

Pärnu tegi edu sisse juba avaveerandil, võites selle 26:16. Edasi mängisid rivaalid tasavägiselt. Poolajapausile mindi Pärnu 44:36 eduseisus. Kolmanda vaatuse järel juhtis Sadam 60:55.

Pärnu tulemuslikem oli Robert Valge, kes kogus hea visketabavusega 24 punkti (kahesed 5/6, kolmesed 4/8, vabavisked 2/2). Sadama tiimi ülejäänud punktid jagunesid Valge kaheksa kolleegi vahel võrdlemisi võrdselt. Siim-Markus Post viskas 12 punkti. Koguni 14 lauapalli (sealhulgas kuus rünnakul) hankinud Arturas Valeika kogus kümme silma. Kuus punkti visanud Kasey Hill jagas kaaslastele seitse tulemuslikku söötu.

Tartu eest viskas enim punkte – 20 – Adomas Drungilas. Eelmisel hooajal Pärnu Eesti meistrivõistlustel hõbedale aidanud Märt Rosenthal panustas Taaralinna satsi skoori 15 silmaga.