Kõva sõna: Pärnu Sadam võttis karukoopas meistrite liiga satsi skalbi

Pärnu Postimees
Mihkel Kirves kogus võidumängus Riia VEFi vastu üleplatsimehena 26 punkti.
Mihkel Kirves kogus võidumängus Riia VEFi vastu üleplatsimehena 26 punkti. Foto: Madis Sinivee

Pärnu Sadama korvpallimeeskond võitis Eesti–Läti ühisliigas mullust finalisti Riia VEFi 95:92.

Sarnaselt Eesti esiklubi BC Kalev/Cramogo meistrite liiga eurosarjas kaasa lööv Läti tippsats kaotas kodusaalis avapoolaja 52:57. Otsustava veerandi eel suurendasid pärnakad eduseisu seitsmele (75:68).

Ehkki Pärnu juhtis viimasel veerandajal juba üheksa punktiga, läks lõpp nugade peale: kaks minutit enne lõpusireeni oli suvepealinlaste edust alles vaid üks punkt (88:87). Siis tabas Robert Valge kahese ja Andris Misters kolmese ning Pärnu pääses 30 sekundit enne lõppu kuuega ette.

Lõpus tegid pärnakad veel rumalaid otsusesid ja lätlastel oli viimasel sekundil võimalus kolmesega seis viigistada, ent Devondrick Walkeri kaugvise ei tabanud.

Vägevas hoos oli Mihkel Kirves, kes kogus üleplatsimehena 26 punkti ja 11 lauapalli. Kasey Hill lisas 20 punkti ja kuus resultatiivset söötu. VEFi parim oli 23 silmaga Kristers Zoriks.

Riia meeskond teenis kolme võidu kõrvale esimese kaotuse, Sadam on võitnud mõlemad kaks matši. Pärnu järgmine mäng tuleb laupäeval võõrsil Läti ülikooliga.