Noor jõumees: Treenin kas või öösel!

Daigo Poweri jõutõsteklubi neljaliikmeline meeskond: (vasakult) Kärolin Rohtla, Reinhard Rebane, Pear Morten Eliot Sula ja Trevor Gorban. FOTO: Mailiis Ollino

Neli noort ­pärnakat, kes vaid nädal ­tagasi Tartus oma esimestel jõutõstmisvõistlustel osalesid, naasid kõik kas Eesti rekordi, kuld- või hõbemedaliga. Suurest edust innustatuna loodi oma jõutõstmise klubi Daigo Power. Noored lubavad, et see on alles algus.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Daigo Poweri klubi eest­vedaja 16aastane Reinhard Rebane on noormees nagu orkester – tegeleb karatega, suhtleb soravalt viies keeles ja mängib viit muusikainstrumenti. “Klaverit, kitarri, bassi, trompetit ja trummi,” loetles Rebane. Tänavustel Eesti meistrivõistlustel klassikalises jõutõstmises kuni 93kilogrammiste kaalukategoorias püstitas Rebane oma vanuseklassis uue Eesti rekordi – 245 kilo.

Esimest korda kutsus Rebast jõusaali 12aastaselt hea sõber, kellega koos sai esialgu muskleid pumbatud ja kulturismitaolist trenni tehtud. Jõusaalis jäi ta tugeva poisina varsti silma teistelegi ja talle soovitati jõutõstmistki proovida. Just siis saigi alguse noormehe tõsisem huvi selle spordiala vastu.

22.10.2021 26.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto