N, 8.12.2022

Rannajooksul purunesid rajarekordid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Täna pärastlõunal toimunud Pärnu rannajooksu kümne kilomeetri ehk põhidistantsil võidutsid Deniss Šalauskas TÜ ASKist ja Peterspordi esindaja Birgit Pihelgas, püstitades vastavalt meeste ja naiste rajarekordi.

Päev algas aga Lotte lastejooksudega, kus tuli starti 227 last. Kohapeal lõbustasid lapsi Leiutajateküla spordikass Mati ja koeratüdruk Lotte, kes tegid pisikestele ka soojendust ja ergutasid lippajaid finišini. Kell 13 anti kümne kilomeetri jooksu start. Võitjat tuli oodata veidi üle poole tunni, kui esimesena jõudis Rannastaadioni tartaanile Deniss Šalauskas. Tema ületas lõpujoone ajaga 31.52,5, millega purustas rannajooksu kaks aastat vana rekordi, mis kuulus pärnakas Karl Mäele. Šalauskas avaldas pärast, et lootis distantsi läbida raja veel kiiremini, kuid ilm ja tehniliselt raske rada mõjutasid tulemust.

Deniss Šalauskas võttis rajarekordi oma nimele.
Deniss Šalauskas võttis rajarekordi oma nimele. Foto: Kristo Niglas

Parim pärnakas oli Timmo Jeret, kes lõpetas kolmandana, kaotades võitjale 34,3 sekundit. Nende vahele mahtus legendaarne laskesuusataja Indrek Tobreluts, kelle lõpuajaks mõõdeti 32.15,2.

Rajarekordi püstitas ka Birgit Pihelgas, kes naistest tuli lõpukaare alt läbi esimesena. Aeg 37.16,9. Sellega edestas Pihelgas laskesuusataja Tuuli Tomingat, kes kaotas võitjale üle seitsme sekundiga, aeg 37.24,1. Kolmandana ületas naiste arvestuses lõpujoone Greete-Liisa Toom.

Poole lühemal distantsil võidutses üldarvestuses Kätlin Jakk, kes läbis viis kilomeetrit 19.56,1ga. Talle järgnes Keith Tammela, kes edestas kolmandana finišisse jõudnud brasiillast Dante Carciat 5,5 sekundiga.  Ajad vastavalt 20.49,1 ja 20.54,1.

Carcia oli viies kilomeetris parim meeste arvestuseski. Teise koha saavutas Siim Albert 25.08,2ga ja pjedestaali kolmandale astmele astus Ranet Ramm (25.19,8).

Naistest tuli viie kilomeetri jooksus kolmandaks Kadri Orula, kelle ajaks mõõdeti 21.57,3.

Rada kulges peamiselt keskranna ja suurte parkide piirkonnas: distantsile jäid Rannapark, promenaad ja mitu vaatamisväärsust eesotsas legendaarse Pärnu linnaarhitekti Olev Siinmaa projekteeritud kunagise mudaravila ja Rannahotelliga.

Rannajooks tõi rajale 629 spordisõpra. Esmaste andmete kohaselt läbis kümne kilomeetri distantsi 347 osalejat, viiekilomeetrisele rahvarajale suundus 55 spordisõpra.

Ühtlasi kuulus rannajooks luitejooksu ja kahe silla jooksu kõrval viimase etapina Pärnu Kahe Silla klubi kolmikürituse sarja. Kuna tänavu toimusid esimesed etapid üksnes virtuaalsena, läksid need kirja osaluskorrana ja sarja võitjad selgusid rannajooksu tulemuste põhjal. Meeste esikolmiku moodustasid Indrek Oja, Lauri Enn  ja Avo Taats, naiste kolm edukamat olid Greete-Liisa Toom, Ene Talu ja Anni Tomson.