Pedagoogile riputati 100 kilomeetri jooksus kaela hõbedane autasu

Kristo Niglas
, Reporter
Marjaliisa Umb jäi teist aastat järjest Haanja Ultra 100 jooksul teiseks.
Marjaliisa Umb jäi teist aastat järjest Haanja Ultra 100 jooksul teiseks. Foto: Mailiis Ollino

Eesti raskeima 100 kilomeetri jooksu Haanja Ultra 100 lõpetas naiste arvestuses teist aastat järjest hõbemedaliga peamiselt eduka purjetajana tuntud Marjaliisa Umb, kes igapäevast leiba teenib kooliõpetajana. Pika vahemaa läbis ta 11 tunni, 20 minuti ja 42 sekundiga.

Rada kulges 6,7kilomeetrisel raskel maastikuringil, mida tuli läbida 15 korda. Umb jooksis võrreldes mullusega distantsi umbes 40 minutit kiiremini, kuid tal tuli tunnistada lätlanna Ammanda Kurmina paremust. Esimest korda Haanjas jooksnud lõunanaaber läbis 100 kilomeetrit alla kümne tunniga ehk 15 ringi koguajaks tuli tal üheksa tundi, 53 minutit, 56 sekundit.

100kilomeetrise distantsi võtsid jalge alla 50 jooksjat, kuid 15tunnise kontrollaja sisse mahtus 33 jooksjat. Üldarvetuse võitja lätlase Matiss Vecvagarise ajaks mõõdeti 8.50,23. Umb oli üldarvestuses seitsmes.

Sama võistluse raames joosti ka maratoni. Meeste arvestuses tuli pronksmedaliga koju pärnakas Urmas Hallik, kes 42,2 kilomeetrit läbis 4.37,46ga. Võitjale Märt Kivilale kaotas Hallik veidi üle poole tunniga. Kivila lõpetas 4.16,34ga.