Laura Lizette Sander võitis cyclo-cross’i meistritiitli

Kristo Niglas
, Reporter
Laura Lizette Sander sai Haapsalus võidurõõmsalt käed taeva poole tõsta.
Laura Lizette Sander sai Haapsalus võidurõõmsalt käed taeva poole tõsta. Foto: Eesti Jalgratturite Liit

Haapsalu raudteejaama vahetus läheduses Tandem Kaubanduse Eesti meistrivõistlustel cyclo-cross’is olid absoluutarvestuses parimad Laura Lizette Sander (Pärnu Kalevi spordikool) ja Rait Ärm (Equipe cycliste Groupama-FDJ).

2,7kilomeetrisele ringile lähetati koos naisjuuniorid, kuni 23aastased naised, eliitklassi naised ja naisseeniorid. Absoluutarvestuses pälvis kuueringilisel võistlusel esikoha juba võistluse algfaasis oma teed läinud Sander ajaga 48 minutit ja 36 sekundit. Teise koha sai Elina Tasane (Viljandi rattaklubi, 49.33) ja kolmanda Elisabeth Ebras (Kalevi jalgrattakool, 49.54).

„Tulin selle mõttega starti, et võita. Mul on viimastel võistlustel olnud tehnilised probleemid rattaga ega ole päris see olnud. Käisime juba teisipäeval ja neljapäeval rajaga tutvumas ja aitasime rajameistritel rada teha. Päris äge sai lõpuks kokku,” rääkis Sander, keda novembri alguses ootab debüütstart Euroopa meistrivõistlustel.

Laura Lizette Sander oli ka abiks Haapsalu rajameistritele.
Laura Lizette Sander oli ka abiks Haapsalu rajameistritele. Foto: Eesti jalgratturite liit

Sander krooniti ühtlasi naisjuunioride klassis Eesti meistriks.

Pärnakad said medali kaela teisteski vanuseklassides. Meesjuunioride seas tuli Pärnu Kalevi spordikooli rattur Virgo Mitt hõbedale ja meesseenioride viiendas klassis võitis pronksmedali Runo Ruubel Pühast Loomaaiast.