P, 2.10.2022

Galerii ⟩ Teatris ja muuseumis võib jaanuari lõpuni kohata sinilinnu püüdjaid

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Teatris ja muuseumis võib jaanuari lõpuni kohata sinilinnu püüdjaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
"Sinilinnu püüdjad. Teatriloost ja teatritegijaist Pärnus 19.-21. sajandil“ on inspireeritud Endla seltsi hoone avamisest 1911. aastal.
"Sinilinnu püüdjad. Teatriloost ja teatritegijaist Pärnus 19.-21. sajandil“ on inspireeritud Endla seltsi hoone avamisest 1911. aastal. Foto: Mailiis Ollino

Muuseumipedagoog Kristiina Vungi koostatud ja Endla teatri peakunstniku Liina Undi kujundatud näitus Pärnu teatri paarisaja aasta pikkusest ajaloost on korraliku paksu raamatu mõõtu, pakkudes nii üllatavaid momente kui tuttavaid hetki nähtud etendustest.

Kutselise Endla teatri 110 aasta juubelit tähistav väljapanek on avatud jaanuari lõpuni korraga kahes majas – Pärnu muuseumis ja Endla teatris – ja nende külastamiseks tasub varuda aega, sest vaatamiseks-lugemiseks võib kuluda tunde. Seda polegi nii palju, kui mõelda, et materjali kogudes läks koostajail aasta. Käesolevasse artiklisse mahtus sellest ainesest vaid killuke.

“Sinilinnu püüdjad” on tervikuna ajendatud Endla seltsi hoone avamisest 22.-23. oktoobril 1911. aastal, kuid käsitleb Pärnu teatrilugu laiemalt, hõlmates asjaarmastajate püüdlusi ning kutselise teatri teket ja arengut tänapäevani.

Märksõnad
Tagasi üles