Vaprus võitis viimases kõrgliiga matšis üllatava koosseisuga mänginud Tammekat

Karl Hütt
Pärnu Vaprus alistas viimases matšis Tammeka, kuid langes kõrgliigast välja.
Pärnu Vaprus alistas viimases matšis Tammeka, kuid langes kõrgliigast välja. Foto: Mailiis Ollino

Premium-liiga 30. voorus läksid täna Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul vastamisi tabeli kaks viimast meeskonda.

Tabeli viimane, Pärnu Vaprus, kes järgmisel hooajal mängib aste madalamal ehk esiliigas, võitis Tartu JK Tammekat 3:2.

Kusjuures Vaprus oli enne tänast matši teeninud kümne kaotuse kõrvale ainult ühe viigipunkti, mängides 15. augustil Paide linnameeskonnaga 1:1.

Tammeka peatreener Dmitrijs Kalašnikovs otsustas aga hooaja viimases mängus väljakule saata duubelmeeskonna, kelle keskmine vanus ületas veidi 18 aastat. Ilmselt peitus vangerduse põhjus selles, et Tartu Tammekat ootavad ees liigasse püsimajäämise nimel tähtsad üleminekumängud esiliigas teiseks tulnud JK Tallinna Kalevi meeskonnaga.

Samuti oli Vapruse koosseis üsna hõre, sest mäletatavasti läksid sügisel kaitseväkke meeskonna parim väravakütt Enrico Veensalu, Devid Lehter, Rocco Mõtt ja Georg Grahv. Peale ajateenistuses olijate puudusid vigastuse tõttu Ranet Ristikivi ja mängukeelu all Virgo Vallik. Sellegipoolest võis Vaprust lugeda kindlaks favoriidiks.

Ometi asus Tartu Tammeka juba 3. minutil juhtima, kui nurgalöögi järel saatis palli omaväravasse Vapruse kaitsja Magnus Villota. Mõni minut hiljem aga viigistas skoori Vapruse mängija Anton Krutogolov. Rohkem väravaid esimesel poolajal ei löödud.

Teisel poolajal haarasid pärnakad initsiatiivi ja 62. minutil viis Henri Hanson Pärnu Vapruse juhtima. Siiski viigistas Aleksandr Kukharev 82. minutil mänguseisu 2:2. Lõpptulemuse vormistas 87. minutil Anton Krutogolov. 3:2.

Pärast matši lausus Pärnu Vapruse peatreener Taavi Midenbritt Soccernetile: “Jube raske on mingit hinnet panna meeskonnale, sest me kukkusime ju välja ja selgelt ei olnud see meie eesmärk,” rääkis Midenbritt. Tema sõnutsi oli raskemaid aegu ja lõpp oli eriti raske, tuli palju kaotusi järjest – rammust puudu.

Teatavasti ei liitunud üleminekuaknas Pärnu Vaprusega ainsatki uut mängijat, samal ajal kui ülejäänud meeskonnad täiendasid võistkonda.

Pärnu Vaprus kogus tänavusel hooajal Premium-liiga 30 matšist viis võitu, kolm viiki ja 22 kaotust, jäädes sellega tuniiritabelis viimaseks.