parnu

Pildid ⟩ Kutsikavabriku pidaja üritab kohtu kaudu koeri tagasi saada

Ühes aedikus on ema kuue kutsikaga - 1. oktoobril varjupaigas ilmavalgust näinud kutsikad ei tea oma vanemate varasemast nirust eluolust midagi. FOTO: Urmas Luik

Põhja-Pärnumaal Inge Pullati kutsikavabrikust suvel päästetud koerte edasine käekäik on olnud erinev, ent enamikku neist ootab senisest helgem tulevik. Juhtum on käima lükanud mitu protsessi: prokuratuur ­uurib naise võimalikku kuritegu, Pullat üritab kohtu kaudu loomi tagasi saada, varjupaigad turgutavad koeri.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viluveres Andu-Papi talu koerte võõrandamise lugu algas põllumajandus- ja toiduametile (PTA) saadetud vihjest, mille ­järgi on talus sotsialiseerimata koerad. Pärnu kodutute loomade varjupaiga juhataja Seyle Juss meenutas, et esiti oli teada ­kümnest koerast. Kohapeal leiti Pullati kodust, kuurist ja õuest 31 koera. Enamik koeri oli toas kinni ja haisu järgi oma hädasidki tuppa teinud.

Borderkollilaadseid kutsasid oli eri vanuses ja suuruses. Omanikul polnud ühtegi paberit koerte vaktsineerimise kohta. Alakaalulised ja veepuuduses loomad vajasid spetsialistide hinnangul kiiresti abi.

26.11.2021 30.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto