PJK vajab liigasse püsimajäämiseks suureskoorilist võitu

Karl Hütt
PJK jäi esimeses üleminekumängus Ida-Virumaa FC Alliance’i võistkonnale kindlalt alla. Foto: Lilli Tölp

Pärnu jalgpalliklubi (PJK) läks täna esimeses üleminekumängus Kohtla-Järve kunstmuruväljakul vastamisi Ida-Virumaa FC Alliance’i võistkonnaga.

PJK, kes lõpetas esiliiga turniiritabelis kaheksandal kohal, kaotas aste madalamal ehk esiliiga B-tasandil kolmandaks tulnud Ida-Virumaa FC Alliance’i meeskonnale tulemusega 1:4.

Ida-Virumaa FC Alliance asus matši juhtima 25. minutil, värava autoriks brasiillane Yuri Sousa Lima Lellis. 38. minutil viigistas PJK pallur Silard Simanis mänguseisu. Poolajapausile mindi siiski koduvõistkonna 2:1 eduseisus, sest enne esimese poolaja lõppu lõi värava Grigori Mitsuk.

Teisel poolajal suurendas Ida-Virumaa FC Alliance eduseisu veelgi, 66. minutil oli taas kord täpne Yuri Sousa Lima Lellis. Lõpptulemuse 4:1 vormistas 75. minutil kodumeeskonna mängija Mihhail Orlov.

Kui PJK kahe mängu kokkuvõttes võidab, jätkatakse järgmisel hooajal pallimist esiliigas, juhul kui kaotatakse, siis langetakse esiliiga B-tasandile.

Tuleval hooajal mängib esiliigas kindlasti aga Pärnu Vapruse jalgpallimeeskond, sest Vaprus jäi Premium-liigas viimaseks ja seega tuleb pallida aste madalamal ehk esiliigas.

Korduskohtumine PJK ja Ida-Virumaa FC Alliance’i vahel toimub järgmisel laupäeval kell 13 Pärnu kunstmurustaadionil.