Karl Hütt
Alvar Johannes Alev
Alvar Johannes Alev Foto: Tairo Lutter

Šveitsis Lenzerheides alustati 16. Tour de Skiga, avaetapina oli kavas meeste ja naiste vabatehnikasprint.

Eesti suusatajad oli stardis kolm: Tori vallast Jõesuu külast ­pärit Alvar Johannes Alev, Marko Kilp ja Kristjan Koll, keegi neist veerandfinaali ehk 30 parema sekka ei jõudnud.

Eestlastest sai parima koha Kilp, kes saavutas 41. positsiooni, kaotust 1,5 kilomeetrisel rajal kogunes tal kvalifikatsiooni parimale 12,20 sekundit. Kristjan Koll tuli 56. (+14,02) ja teist hooaega Norras harjutav Alvar Johannes Alev 76. kohale (+16,89).

Alev on varem öelnud, et Norras treenides keskendub ta distantsisõidule ega pane sprindile nii palju rõhku. “Hästi tahaks sõita alati, aga 15 kilomeetrit on praegu peamine,” ütles ta. Tippvormi loodab Alev saavutada veebruariks, kui toimuvad Pekingi taliolümpiamängud, kus tema põhidistantsiks on 15 kilomeetri klassikasõit.

Meeste Tour de Ski avaetapi võitis norralane Johannes Høsflot Klæbo (2.39,4). Finaalis edestas ta prantslasi Richard Jouve’i ja Lucas Chavanat’d vastavalt 0,99 ja 1,25 sekundiga.

Kuuest etapist koosnev tuur lõpeb 4. jaanuaril Val di Fiemmes kümnekilomeetrise suusasõiduga.