T, 5.07.2022

Kolumn ⟩ Pätid hõõruvad käsi. Põhjuseta

Lauri Habakuk
, tegevtoimetaja
Pätid hõõruvad käsi. Põhjuseta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
See, et politsei 3,5 miljoni euro eest kulusid kärpis, ei tähenda, et pätid ei jõua arestimajja, kui neil on sinna asja.
See, et politsei 3,5 miljoni euro eest kulusid kärpis, ei tähenda, et pätid ei jõua arestimajja, kui neil on sinna asja. Foto: Mailiis Ollino

Olnuks narr eeldada, et siin kandis sisejulgeolekuasutused ei pea püksirihma pingutama. Mis imeloomad nemad siis on? Kõik kärbivad.

Andmaks meie lehe lugejatele ülevaadet, kuidas kulude kokkuhoid päästeametis ja politseis kohalikke inimesi mõjutab, ma selleteemalise uudise sel nädalal siiski kirjutasin. Mõjutavad need otsused ju otseselt inimeste turvatunnet.

Paljud vägivaldurid, pedofiilid, roolijoodikud ja muud pätid hõõruvad uudisvoos niisuguseid teemasid silmates muidugi käsi ja kihistavad vanapagana kombel õelalt naerda. Nad on nähtust nii erutunud, et pealkirjast kaugemale enamasti ei jõua.

“Mendid lähevad jalga puhkama,” kommenteeris kõnealust artiklit näiteks mees, kes mõisteti paari aasta eest Pärnu maakohtus kriminaalkorras süüdi selle eest, et ta oma elukaaslast umbes nelja aasta vältel korduvalt rängalt peksis. Ühel sügisõhtul hoidis sama mees oma naist jõuga kinni ja surus talle pooleliitrise kuuesentimeetrise läbimõõduga klaasi tuppe.

Märksõnad
Tagasi üles