parnu

Töötukassa suleb kontori, kus mullu ei käinud ühtegi klienti

Töötukassa Pärnumaa osakonna juhataja Gerli Metsa jutu järgi klienditeeninduse sulgemisega Lihula büroos töötukassa teenuste kättesaadavus kohalike inimeste jaoks ei halvene. FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Kuna töötukassa kohaliku esinduse külastajate arv on kokku kuivanud, paneb Lihula kontor veebruarist uksed kinni ja konsultandid nõustavad kliente edaspidi Pärnus.

“Töötukassa esindustes kohapeal käivate klientide arv on viimase aastaga märgatavalt vähenenud,” selgitas otsuse tagamaid Pärnumaa osakonna juhataja Gerli Mets, kelle jutu järgi ei käinud Lihula esinduses möödunud aastal ühtegi klienti.

Metsa sõnutsi eelistatakse üha enam e-töötukassat ning inimeste nõustamine ja aitamine toimub peamiselt telefoni teel ja e-kanalis.

Metsa kinnitusel klienditeeninduse sulgemisega Lihula büroos töötukassa teenuste kättesaadavus inimeste jaoks ei halvene ja silmast silma kohtumise soovi korral saavad inimesed edaspidi pöörduda Pärnumaa või mõnda teise sobivasse osakonda.

“Ühtlasi pakub töötukassa vajadusel tulevikuski võimalust kohtuda Lihulas – selleks kasutatakse kohaliku omavalitsuse ruume,” lausus ta.

11.01.2022 13.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto