parnu

Metsaülem Heiki Ärm: Oleme nagu rahvaülikool

“Need kuused istutasime siia kümme aastat tagasi,” raputab Heiki Ärm noores kuusikus lund maha endast kõrgemate puude okstelt. FOTO: Urmas Luik

Laiksaare on Saarde valla 36 küla hulgas hingeliste arvult väiksemaid, kuid kindlasti tuntumaid, sest siin asuvad riigimetsa majandamise keskuse (RMK) Laiksaare kontor ja looduse nautijatele põnev matkarada, millel astudes jäävad kahte kätt lammimetsad endale omaste taimekooslustega.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Möödunule vaadates oli Laiksaare kant üks kuuest kroonumetskonnast, mis moodustati 1827. aastal Liivimaa kubermangu Eesti alal, Pärnumaa esimene. Nii et riigimetsa on piirkonnas majandatud vähemalt kümme inimpõlve ja järjepidevus püsib. Seda enam, et RMK Pärnumaa metskonna metsaülema Heiki ­Ärmi isa Aavo Ärm määrati Laiksaarde metsaülemaks 1967. aastal ning tema väike poeg vaatas suuril silmil tollase metsapunkti töölistele ehitatud kahekorruse­lisi barakkelamuid ja küsis taadilt, kas nad jõudsid linna.

Eesti põllumajandusakadeemias (EPA) metsandusteadus­konna lõpetanud ja Nõukogude armees kohustusliku sõjaväeteenistuse läbi teinud Heiki Ärm jätkab isa ja tema eelkäijate tööd. Tema ajal on muutunud riigikord, toimunud mitu riigimetsa majandamise reformi, tekkinud KAH ehk kõrgendatud avaliku huviga alade mõiste, puhkenud metsasõda rohelise kulla tegelike ja virtuaalsete kõlistajate vahel.

14.01.2022 18.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto