Jõulu suusataja tõusis Eesti meistrivõistlustel pjedestaalile

Hendrik Peterson saavutas 15 kilomeetri klassikasõidus M23 eaklassis pronksi.
Hendrik Peterson saavutas 15 kilomeetri klassikasõidus M23 eaklassis pronksi. Foto: Jõulu Suusaklubi

Otepääl murdmaasuusatamise Eesti meistrivõistlustel jagati viimaseid olümpiapileteid. Etteruttavalt võib öelda, et ükski Jõulu suusataja kõrgesse mängu ei sekkunud.

Küll sõidab juba peagi Pekingisse Pärnumaa esisuusataja Alvar Johannes Alev, kes kodusel tšempionaadil ei osalenud.

Tehvandil oli asi lihtne: tule riigi meistriks ja pääsedki suurvõistlusele. Avapäeval oli kavas vabatehnika sprint ja teisel klassikatehnika eraldistart.

Sprindis pingutas jõulukatest Pekingi pääsu nimel Simo Teearu, kelle laeks jäi poolfinaal ja kaheksas koht. M23 arvestuses oli Pärnumaa noormees neljas.

M20 eaklassis jõudis Hendrik Peterson 19 sportlase hulgas finaali ja sai lõpuprotokolli viienda aja. N20s oli Jõulu sportlastest võistlustules Anlourdees Veerpalu, kes lõpetas 24 võistleja hulgas kaheksanda kohaga.

Teisel päeval sõitsid 30 meest 15 kilomeetrit klassikatehnikas. Eraldistardist sõidus saavutas Peterson üheksanda ja Teearu kümnenda resultaadi. Võitja Henri Roosile kaotasid nad vastavalt 2.57 ja 3.09. M23 arvestuses oli Peterson pronksil ja Teearu neljas.