N, 8.12.2022

Sibyl Vane toetab kontserdiga kohalikku naiste tugikeskust

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Sibyl Vane toetab kontserdiga kohalikku naiste tugikeskust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valik oli tugikeskuse kasuks, sest Sibyl Vane’i viimane album keskendub mitmes aspektis naiseks olemise keerukustele.
Valik oli tugikeskuse kasuks, sest Sibyl Vane’i viimane album keskendub mitmes aspektis naiseks olemise keerukustele. Foto: Kadri Tiganik

Sibyl Vane astub homme üritustesarja Botik Live Sessions järjekordses osas üles heategevusliku veebikontserdiga, millega kogutakse toetust Pärnu naiste tugikeskusele.

2. veebruari õhtul kell 20 esitletakse veebis ja Tallinnas Põhjala tehases asuvas Botiku kogukonnabaaris Sibyl Vane’i jaanuari alguses valminud kontsertsalvestust. Kontserdi piletitulu läheb Pärnu naiste tugikeskuse toetuseks ja oma panuse saab anda, soetades pileti Fienta keskkonnast.

“Oleme varemgi oma esinemistega kogunud toetust tegemistele, mis meile endale korda lähevad ja aitavad neid, kes abi vajavad. Seekordne valik oli ilma väga pika kaalumiseta Pärnu naiste tugikeskuse kasuks, sest meie viimane album “Duchess” keskendub mitmes aspektis naiste ja naiseks olemise keerukus­tele,” selgitas bändi bassist Heiko Leesment valiku tagamaid.

“Pärnu naiste tugikeskuse aastatepikkune töö on meile avaldanud muljet ja jäänud väga positiivselt silma. See on ääretult vajalik ja üllas ettevõtmine ning keskuse eestvedaja Margo Orupõld oma andeka kunstnikust ­tütre Flo Kasearuga on aidanud jõuliselt tõstatada lähisuhtevägivalla ja naiste abistamise teemat Eesti ühiskonnas,” märkis ta.

Botik Live Sessions on kontserdisari, mis koroonapiirangutest hoolimata võimaldab inimestel kodudes heast muusikast ja põnevatest artistidest osa saada. Huvilistel on võimalus tulla avalikule esmaesitluselegi Botiku baari Tallinnas. Kontsert on salvestatud talvises Põhjala tehase alal asuvas klaasmajas. Bänd ­astub üles 45minutise kavaga ja esitamisele tulevad lood kõigilt kolmelt albumilt.

Põhjus kontsertsalvestuse tegemiseks peitub bändi sõnutsi selleski, et keerulised olud ei võimalda muusikutel oma fänni­dega esinemistel kohtuda.

“Praegu on keeruline see, et meie publik on olude sunnil lõhestunud. On need, kes saavad tulla kontserte nautima. Ja need, kellel see pole võimalik. Peale selle jätkuvalt kõrge nakatumine, mis omakorda seab üritustel ­osalemistele piiranguid,” rääkis bändi solisti ja kitarrist Helena Randlaht. “Seega on kontsertsalvestus ilmselt parim võimalus kõigile huvilistele sel keerulisel ajal meie esinemisest osa saada.”

Sibyl Vane on 2010. aastal Pärnus tegevust alustanud alternatiivroki trio, kes tosina tegevusaasta jooksul on oma muusikaga tuuritanud nii Balti­maades, Skandinaavias kui jõudnud näiteks Ukrainasse ja Suurbritanniasse. 2018. aastal võitsid nad laiema avalikkuse tähelepanu Eesti Laulul looga “Thousand Words”, mis pälvis finaalis neljanda koha.

2020. aastal avaldas bänd oma kolmanda albumi “Duchess”, mille plaanitud esitluskontsert ­kodulinnas tühistati esmalt koroona ja seejärel juba esinemiskoha puudumise tõttu. Küll aga nomineeriti “Duchess” tol aastal Eesti parimaks rokkalbumiks.

Botik Live Sessionil lööb bändis kaasa ka Pärnust pärit kitarrist Kristjan Kaasik.

Märksõnad
Tagasi üles