Võidusõitjad tõid koju ligemale paarkümmend pjedestaalikohta

Pärnu Vihuri motoklubi kasvandik Selyn Kazakova nautis Kuremaa järvel võidurõõmu. Foto: Vihur Motorsport

Pärnumaa võidusõitjad teenisid Jõgeva vallas Kuremaa järvel jäärajasõidu Eesti meistri- ja karikasarja teisel etapil 18 pjedestaalikohta.

Kõige kiiremate tsiklite MX jääpiigi klassis võitis kahe sõidu kokkuvõttes esikoha Karl-Robert Reinike Pärnu Almaca motoklubist, teiseks tuli klubikaaslane Eero Madisson ja kolmanda koha saavutas Äksi klubi esindaja Aksel Pärtelpoeg.

MX A-klassis nautis võidurõõmu Andre Park Redmoto tiimist, teise auhinna vääriliselt kihutas Alex Vetkin Almaca klubist ja kolmas oli Madis Vestel (Suzuki Team Estonia). MX125/MX2 klassis oli kiireim Ardo Kaurit (AYR Racing Team), järgnesid Almaca värvides võistlev Karl Takk ja Silvester Sarapik Pärnu klubist Vihur Motosport.

Quadracer’ite konkurentsis noppisid kaksikvõidu Paikuse klubi motosportlased: esikohale tuli Carl Torn, teise auhinna teenis Kardo Saarmann ja kolmas oli Rasmus Sõna Äksi klubist.

Eesti karikavõistluste punkte jahtisid sportlased kümnes arvestuses. Pärnu motoklubi mehed tegid puhta töö MX-hobiklassis, kus võidurõõmu nautis Peeter Volokitin, teise auhinna teenis Aldrin Arukase ja kolmandaks tuli Urmo Limm. Üle 50aastaste seenioride võidukihutamisel pani oma paremuse taas maksma kodulinna motoklubi krossiäss Jüri Makarov, võitjale järgnesid klubikaaslane Ain Randmaa ja Paikuse klubi eestvedaja Toivo Nikopensius.

Kümme aastat nooremate motomeeste konkurentsis tunnistas pärnakas Arukase vaid viljandlase Marko Heinmäe paremust ja kolmas oli Kalle Krõlov Äksi tiimist.

Juunioride 85 ccm klassis võitis esikoha Vihuri klubi tulevikumees Hugo-Brent Freimann, pjedestaali madalamad astmed kuulusid Karl Teesalule ja Jan-Marten Pajule Redmoto meeskonnast.

65 ccm tsikleid taltsutanud poiste konkurentsis oli parim Enri Lustus Sõmerpalust, teise auhinna vääriliselt sõitis Kristjan-Erich Luhaäär Almaca klubist ja kolmanda koha saavutas pärnakas Theo Kolts. Õrnema soo võidusõidul oli kiireim Vihuri klubi kasvandik Selyn Kazakova, järgnesid Kristin Karro (HRC Eesti Racing Team) ja Enelin Hermann (Äksi 39 Team).

Kohaliku klubi auhindadele võistelnud pärnakatest oli edukaim Almaca klubi kasvandik Mark Tori, kes võttis võidu MX algajate klassis.

Järgmine jääraja Eesti meistri- ja karikavõistluste etapp sõidetakse 12. veebruaril Valgamaal.