Taliturniiril löödi pärnakate puur pilbasteks

Vaprus andis taliturniiri mängus võimaluse end näidata 22 mängijale.
Vaprus andis taliturniiri mängus võimaluse end näidata 22 mängijale. Foto: Liisi Troska/Ejl

Koroonakoldest pääsenud Pärnu Vapruse vutimeeskond tunnistas Eesti jalgpalli liidu taliturniiri teise tugevusgrupi mängus FC Kuressaare paremust, Pärnu jalgpalliklubi meeskond sai kolmanda grupi mängus sauna Nõmme Unitedilt.

Meeskonda tabanud koroonaviirusesse nakatumise laine järel esimese hooajaeelse kontrollmängu pidanud Vaprus mängitas FC Kuressaare vastu kaht koosseisu: esimesel poolajal väljakul olnud 11 mängijat hoidsid vaheajaks seljataguse puhta, kuid ei löönud ka ise ühtegi väravat. Teisel poolajal mänginud koosseis lasi vastastel lüüa kolm väravat ja nii teenis Tallinnas resideeriv Saaremaa tiim 3:0 võidu.

Vapruse põhikoosseisus mängisid Hendrik Vainu, Virgo Vallik, Magnus Villota, Martin Kase, Uku Kõrre, Sander Sinilaid, Kristjan Kask, Anton Krutogolov, Amar Yunis Abdallah, Kevin Kauber ja Ronaldo Tiismaa. Teiseks poolajaks pääsesid platsile Ott Nõmm, Reno Mark, Nazar Vyzdryk, Ranet Ristikivi, Enrico Veensalu, Mathias Villota, Daniil Petrunin, Robin Mõtt, Markus Miiter, Igor Ustritski ja Taaniel Usta.

Vapruse peatreener Dmitrijs Kalašnikovs arvas, et pärnakad mängisid hästi. „Mängu jooksul oli mitu perioodi, kus domineerisime ja tekitasime endale väravavõimalusi. Teine poolaeg sai mängida mitu meie noortesüsteemi kasvandikku ja kuigi lõpuvile kõlades olime kaotajarollis, saime mängust väärt õppetunde,” tõdes ta.

Sel reedel mängib Vaprus taliturniiril Maardu linnameeskonnaga, mis teatas hiljuti tippjalgpallist ja meistriliiga kohast loobumisest.

Pärnu jalgpalliklubi esindus pidi taliturniiril korjama oma võrgust seitse palli. Foto on illustreeriv. Foto: Lilli Tölp

Eelmise nädala lõpul esiliigasse pääsenud Pärnu jalgpalliklubi meeskond pidi suureskooriliseks kiskunud mängus tunnistama liigakaaslase Nõmme Unitedi paremust. Nõmme sats haaras avapoolajal 3:0 edu ja kõmmutas teisel poolajal pärnakate võrku veel neli palli, vormistades lõpptulemuseks 7:0.

PJK meeskonnas alustasid mängu Kaupo Koort, Veiko Vespere, Eke Tormis Pikk, Tanel Melts, Dzeki Chan, Igor Mohhov, Reimo Madissoo, Dario Ilbi, Mirko Mardiste, Madis Moos ja Silver Õismets. Vahetusest sekkusid Johannes Gevlja, Denis Balandin ja Oskar Pulst.

Pärnu meeskond on pidanud taliturniiril nüüd kolm mängu. Eelmisel kuul viigistati 1:1 FC Flora U21ga ja jäädi 1:6 alla Paide linnameeskonna järelkasvumeeskonnale. Sel laupäeval minnakse vastamisi FC Elvaga.