:format(webp)/nginx/o/2022/02/13/14363820t1hae31.jpg)
Pärnu võrkpalliklubi võitis sel nädalal Balti liigas kolmest mängust kolm ja kerkis põhiturniiri lõpuks tabeli kolmandale reale.
Kui kolmapäeval alistati võõrsil 3:0 TalTech, siis eile kodusaalis 3:2 Daugavpils. Täna võideti kodupubliku toel Jekabpilsi Luši 3:0 (25:19, 25:19, 25:23). Viimasest 11 matšist on võidetud üheksa.
Kas nigela hooaja alguse järel võib põhiturniiri kolmanda koha üle uhkust tunda?
“Eks meid aidatud ka,” muheles pärnakate peatreener Avo Keel, viidates teistele satsidele. “Selveril läks põhiside ära. TalTech ei tulnud meie vastu põhikoosseisuga, aga see on nende mure. Meie ajame oma asja ja asjaajamise tulemusena oleme kolmandad. See tähendab, et play-off’is ei satu kohe kõige kõvemate otsa.”
Keel tõdes, et hooaja alguses tabas neid ebaõnn: Tony Tammiksaar sai juba teises matšis vigastuse, mille järel otsiti uut nurgameest neli kuud, kuniks paar nädalat tagasi leiti brasiillane Gabriel Cavalcante.
/nginx/o/2022/02/13/14363824t1hc1d0.jpg)
“Alati tahaks paremat … aga praegu ta on, nagu on. Vahel tundub, et võrkpalli IQ kaob üle päeva ära,” tõdes peatreener, kellele Gabriel jättis videote põhjal parema mulje. “Või peame leidma inimese, kes aitab portugali või hispaania keelt rääkida? Tõsisemaid ja üksikasjalikumaid asju ei saa temaga rääkida, ta ei mõista keelt. Sel nädalalõpul ta kaitses eriti veenev ei olnud, seal ja üldmängus annab ta meile juurde. Rünnak on veel küsimärk.”
Löögijõuline sats saadi konkurentidest kokku hiljem. Viimase lihvi andis Ukraina keskblokeerija Bohdan Mazenko, kes aasta alguses vigastatud Kanada palluri Kevin Lebreux’ asemele tuli.
“Temaga võitsime kõvasti, väga hea leid ja näeb tipp-topp välja – pole latti kolistanud,” kiitis Keel ukrainlast. “(Markus) Uuskari on meid vedanud ja saanud palju koormust – talle vahetust pole, ükski nurgamees ei suuda teda asendada. Silver Maar ja Toms Švans teevad ikka oma ära.”
/nginx/o/2022/02/13/14363822t1hd785.jpg)
Sidemängija minutite nimel käib võitlus kahe noore, kohaliku Richard Voogeli ja brasiillase Jό Maurício da Silva Neto vahel. “Ma loodan, et nad võitlevad ikka selle koha nimel. Nende päevad pole sugugi vennad: vahel trennis silm puhkab ja vahel ei taha vaadatagi, mis toimub,” muheles loots.
12 meest saadi treeningule kokku alles kümme päeva tagasi, nõnda õnnestus viimaks korralikult mängida. Keele sõnutsi võinuks nii olla hooaja algusest peale, sest harjutuskordadel aeti tavaliselt läbi kuue kuni üheksa mängijaga, sedasi ei saa meeskonna oskusi edasi viia.
Kahe võiduni mängitavad Balti liiga veerandfinaalid algavad juba kolmapäeval, kui Pärnu madistab võõrsil uuesti Jekabpilsiga. Kordusmatš on laupäeval Pärnus, vajadusel mängitakse kolmaski lahing päev hiljem suvepealinnas.
“Balti liigas võiks meie eesmärk olla final four,” tutvustas teenekas treener hooaja lõpu plaane. “Eestikate poolfinaalis tahaks TalTechi võita. See on realistlik, aga raske.”
Keel tõdes, et tee, mis tahad, aga Tartu Bigbank on teistest üle. Põhiturniiri võitnud taaralinlased võivad küll halval päeval ühe matši kaotada, aga Eesti meistrivõistlustel tulevad pikad seeriad, kus Pärnu loots teistel varianti ei näe.
“Leian, et aasta tööd mõõdetakse alati eestikatel, kus juhuseid pole: on poolfinaal kolme ja finaal nelja võiduni, kui nüüd koroona ei sekku. Loodame, et püsime terved, meidki on viirus natuke kimbutanud,” tunnistas Keel, kelle sõnutsi pääsesid hiljuti isolatsioonist kaks meest.
Balti liiga
1. Tartu 46 punkti
2. TalTech 36
3. Pärnu 28
4. Selver 28
5. Gargzdai 25
6. Jekabpils 19
7. Riia 18
8. Daugavpils 12
9. Jelgava 4
Andmed: vcl.ee