R, 8.12.2023

Kuninga kool kogunes ballile

Veste Roosaar
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kuninga põhikooli ball.
Kuninga põhikooli ball. Foto: Siiri Paasma

Sõbranädal lõppes Pärnu Kuninga tänava põhikoolis õpilasballiga „Maffia ja maskiball ”, kuhu kavalerid saabusid, kaasas roos oma tantsupartnerile.

Tantsumuusikat mängis Tallinnast kutsutud ansambel Smile. „Selle ansambli valiku otsustas varasem kogemus: nad on õpilastele esinenud ja jätnud väga hea mulje,“ rääkis Kuninga kooli huvijuht Siiri Paasma. Meloodiate vahepel kuulsid õpilased ülevaadet tantsude ajaloost ja päritolumaadest.

Paasma ütlust mööda ei pidanud õpilasi ühegi tantsu ajal põrandale paluma, vaid enesestmõistetavalt kasutasid nad tantsimiseks iga minutit. „Koolinoorte suurepärast tantsuoskust nähes pakkus ansambli solist, et enamik tantsijaid võiksid vabalt esineda saates „Tantsud tähtedega”,“ lisas ta.

Tantsuoskusele andis oma panuse lõpuklassi õpilane Elina Jantson, kes kaaslastele tantsusammud selgeks õpetas. Kõik sellel õhtul pakutud suupisted olid valmistanud aga 8.s klassi tüdrukud kooli õppeköögis.

5.-9. klassi õpilastele mõeldud ball oli tänavu kõige menukam 5.-6. klassi õpilaste seas. Huvijuht väljendas heameelt, et stiilselt riietunud noored oskasid peale tantsusaali suurepäraselt käituda suupistelauas ja seltskondlikes vestlusteski.

Traditsiooniliset anti välja parimate kostüümide preemiad ja printsi ning printsessi preemia. Peapreemia võitnud paari kostitab juba mitmendat aastat järjest kooliga väga meeldivat koostööd teinud Villa Wesset.

Nüüd juba kolmandat aastat järjest toimunud balli korraldas kooli õpilasesindus.
 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles