L, 28.01.2023

Kunstide koolis selgusid maakonna parimad laulupoisid

Pärnu Postimees
Kunstide koolis selgusid maakonna parimad laulupoisid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kuue- kuni seitsmeaastaste laulupoiste seas pani konkursi kinni Dever Õunapuu.
Kuue- kuni seitsmeaastaste laulupoiste seas pani konkursi kinni Dever Õunapuu. Foto: Erakogu

Laupäeval toimus Pärnu kunstide koolis traditsiooniline Pärnumaa solistide konkurss, kus tänavu laulsid võistu kuni 20aastased Pärnu linna ja maakonna laulupoisid. Kõige noorem osaleja oli kolme- ja vanim 19aastane.

Lauluvõistlusele oli kirja pandud poolsada noort solisti. Lauljate vahel käis tihe rebimine, ehkki võistlejaid takistasid nii haigestumine kui muudki asjaolud. Siiski toimus konkurss plaanitud ajal. Nii korraldajad kui osalejad said palju toredaid emotsioone, esinejad olid tublid ja igaüks, kes lauljaid kuulama oli tulnud, leidis oma lemmiksolisti.

Kuni viieaaastaste vanuserühmas sai esikoha Hendrik Niglas ja teiseks laulis end Hans Mathias Paalimaa. Mõlemat poissi juhendavad õpetajad Hilja Vainula ja Haide Iskidzhiyski. Kolmanda koha sai Braiden Saagim (Hilja Vainula). 

Kuue- kuni seitsmeaastastest poistest võitis Dever Õunapuu, teiseks tuli Timmu Rae (Nelli Vadam) ja kolmandaks Hugo Pool. Nii Õunapuu kui Pool harjutavad samuti Hilja Vainula juhatusel.

Seitsme- kuni üheksa-aastaste solistide hulgas saavutas esikoha Richard Sumu Põlluste (Margrit Kits), teiseks tuli Magnus Oviir (Elena ja Triin Mägi) ja kolmandaks Tristan Neeme (Reine Niin).

10–11aastastest poistest laulis end esimeseks Oskar Vahemets (Toomas Voll). Teise koha sai Marvin Talviku (Anne Uusna) ja kolmandaks platseerus Anton Feldmann (Margrit Kits).

12aastaste ja vanemate lauljate rühmas kuni häälemurdeni, otsustas žürii välja anda kaks teist kohta: Henri Oravale (Aita Kaaver) ja Marten Andreas Niinele (Reine Niin).

Kuni 16aastaste häälemurde läbinud noormeestest võitis esikoha Hans-Martti Mägar (Toomas Voll), teiseks tuli Kert Johan Sommer (Margrit Kits) ja kolmandaks Karl Kallastu (Marge Lumisalu).

17–20aastaste vanuserühmas oli parim Rasmus Tilk (Toomas Voll) ja kolmandale kohale laulis end Dorian Pukk (Kadri Keskküla). Teine koht jäi selles vanuserühmas välja andmata.

Eriauhinna omaloomingulise laulu eest viis koju Karl Kallastu ja siira esituse eest pälvis auhinna Brian Sebastian Jukola, kelle õpetaja on Ester Murrand.

Konkursi žüriisse kuulusid Tallinna Vanalinna hariduskolleegiumi muusikakooli juhataja Karin Veissmann, dirigent Karel Tohv ja omanimelise huvikooli juhataja Jana Trink.

Märksõnad
Tagasi üles