T, 7.02.2023

Galerii ⟩ Kristjan Järvi tuletas pärnakatele meelde: Riigi sünnipäev on pidutsemiseks

Kristjan Järvi tuletas pärnakatele meelde: Riigi sünnipäev on pidutsemiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnu kontserdimajas kõlanud vabariigi aastapäeva kontsert põhines Kristjan Järvi ja Mick Pedaja loomingul.
Pärnu kontserdimajas kõlanud vabariigi aastapäeva kontsert põhines Kristjan Järvi ja Mick Pedaja loomingul. Foto: Urmas Luik

Pole just palju kontserte, kus dirigent hüppab lavalt rahva sekka ja kisub inimesed kättpidi tantsima. Pärnu kontserdimajas Eesti Vabariigi 104. aastapäeva kontsertaktusel see aga juhtus. Kontserdi kunstiline juht ja dirigent oli Kristjan Järvi.

Muusikalisele osale eelnenud kõnedes kõlasid üsna ootuspäraselt sõjahirmust ajendatud noodid. Kristjan Järvi ja kitarri mänginud ja laulnud Mick Pedaja loodud teostest põimitud kava algas samuti kurvapoolsel noodil, isegi kaeblikult. Melanhooliat süvendasid kaasvokalist Angeelia Pedaja lausutud luuleread, et oleme kõigest ja ainult inimesed ning loodusel oleks aeg meile seda meelde tuletada. Ei ole me kõrgemad metsapuudest.

Sõnadesse pandud mõtet toetasid loodushelid, mis Kristjan Järvi tosinapealise ansambli kõlast valjemadki olid. Linnulaul seljatas inimese pillimängu. Iva jõudis pärale või nagu kohati oma jutus inglise keelele üle minev Järvi võiks öelda: point taken.

Märksõnad
Tagasi üles