Egon Kaur teenis Rootsi rallil karjääri esimese WRC-punkti

Egon Kaur ja tema Volkswagen Polo GTI.
Egon Kaur ja tema Volkswagen Polo GTI. Foto: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Rootsi rallil klassis WRC2 neljanda koha teeninud pärnumaalased Egon Kaur ja Silver Simm said absoluutarvestuses kümnenda koha ja ühes sellega karjääri esimese WRC-punkti.

Volkswagen Polo GTIga kihutanud Pärnumaa ekipaaž jäi WRC2 arvestuses esimesena pjedestaalilt välja, kui kaotas ralli võitjale Andreas Mikkelsenile minuti ja 13 sekundiga. Auhinnakohast  lahutas 10,6 sekundit, just nii kaugele jäi 19 kiiruskatse tulemusena kolmandaks tulnud Jari Huttunen.

Kaur ütles pärast punktikatse finišit, et eesmärk oli jõuda oma võistlusklassis pjedestaalile. “Päris rahule ei saa seega jääda. Meil olid esimesest päevast mootoriprobleemid ja tegin ka ise vigu. Üldiselt oleme arenenud ja meil on aimu, kust tulevikukiirust juurde leida,” kommenteeris 34aastane pärnakas.

Kaur plaanib sel hooajal osaleda kolmel MM-rallil ja Soome võistlustel.