16aastane pärnulanna tõusis täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel pjedestaalile

16aastane pärnakas Merili Tiik (paremal) jäi alla vaid 29aastasele Helin Meierile (keskel) ja 25aastasele Vanessa Rätsepale (vasakul). Foto: Marko Mumm/EKJL

Nädalavahetusel toimusid Tallinnas Eesti talvised kergejõustiku meistrivõistlused, kus võisteldi täiskasvanute arvestuses. Pärnakate noosiks jäi viis medalit.

Mõõduvõtu ühe silmapaistvama tulemuse eest hoolitses Tallinna SS Kalevit esindav pärnakas Keiso Pedriks, kes püstitas 60 meetri tõkkejooksus 7,72ga uue sisemeistrivõistluste rekordi. Pedriksi Eesti siserekord on 7,66, mille ta jooksis detsembris kodulinnas Karel Leetsare mälestusvõistlustel. Pedriks on ka üks viiest eestlasest, kes esindab Maarjamaad 18.–20. märtsini Serbias MMil.

Keiso Pedriks valmistub sise-MMiks.
Keiso Pedriks valmistub sise-MMiks. Foto: Marko Mumm/Ekjl

Pärnu spordikooli ja SK Altiuse atleedid teenisid kaks medalit. Ann Marii Kivikas püstitas 60 meetri jooksus isikliku tippmargi 7,61 ja teenis sellega pronksmedali. Altiuse eest naasis üle pika aja võistlustulle Birgit Pihelgas, kes teenis 3000 meetri jooksus hõbemedali (10.03,71).

Pärnu Kalevi kergejõustikuklubi eest tegi vägeva 800 meetri jooksu 16aastane Merili Tiik (2.16,98), kes teenis täiskasvanute konkurentsis kolmanda koha.

Niidupargi kergejõustikuklubi lippu hoidis kõrgel Gertu Küttmann, kes pälvis naiste kuulitõukes 13.90ga pronksi.