Pärnu tüdrukud krooniti Balti meistriteks

Greete-Liis Krapp (vasakult), Carlyn Pukk ja Viola Hambidge teenisid kolme riigi paremate sportlaste konkurentsis kuldmedalid. Foto: Romet Mihkels

Täna lõppesid Valmieras U18 ja U20 vanuseklasside Balti võistkondlikud meistrivõistlused. Eesti kergejõustikukoondis naasis mõlema eaklassi võidukarikatega.

U18 eaklassis tuli Eesti koondis ülekaalukalt esimeseks 224 punktiga, Läti sai teisena 160 ja Leedu kolmandana 141 silma. U20 vanuseklassis kogusid Maarjamaa noored 198 punkti, edestades Lätit (186) ja Leedut (149). Kõva panuse eestlaste edusse andsid pärnakadki.

Pärnu spordikooli ja SK Altiuse tüdrukud tõid Lätist neli Balti matši meistritiitlit. U18 vanuseklassi kuulitõukes oli parim Greete-Liis Krapp (13.86). Samas eaklassis teenis kaks kulda Viola Hambidge: 1500 (4.43,66) ja 800 (2.18,42) meetri jooksus. Carlyn Pukk krooniti U20s tšempioniks teivashüppes (3.65).

“Greete-Liis oli kuulitõukes närvis ja esimesed neli katset ebaõnnestusid. Viiendas voorus tõukas aga isikliku ja Altiuse rekordi,” tunnustas tüdrukute treener Romet Mihkels, kes oli Lätis koondisega kaasas. “Carlyn tegi oma tulemuse seekord ära teivashüppes, katsed 3.75 peal ebaõnnestusid väga napilt. Viola tegi tugeva isikliku rekordi 1500 meetris – tippmark paranes 11 sekundiga. 800 oli teisel päeval ja kuna kerge väsimus oli sees, siis jooksis seekord ainult koha peale, ei hakanud rekordit püüdma. Kokkuvõttes väga korralik võistlus tüdrukute poolt.”

Pärnu Kalevi kergejõustikuklubist sõitsid lõunanaabrite juurde treener Eva Kuningas ning tema õpilased Merili Tiik ja Kris Markus Aaslaid. Tiik tegi ilusa jooksu U18 eaklassi 800 meetri jooksus (2.20,25) ja tõi Hambidge’i järel eestlannadele kaksikvõidu.

U20 sprinter Aaslaid saavutas noormeeste 60 meetri jooksus 7,14ga viienda koha – medalikoht jäi 0,09 sekundi kaugusele. Viies resultaat tuli 200 meetri jooksuski (22,89). Kolmandat korda andis Pärnu noormees jalgadele valu 4x200 meetri teatejooksus, kui aitas eestlastel teenida teise koha.