Järelvaadatav ⟩ Volletšempionaadi poolfinaali hullumeelne avavaatus: TalTech sai pärnakate üle laest võetud võidu

Pärnu võrkpalliklubi meeskond pakkus Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria avavaatuses põneva etenduse, kuid pidi TalTechi paremust tunnistama. Foto: Urmas Luik

Pärnu võrkpalliklubi meeskonna Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria avamatš TalTechi vastu kulges kui Ameerika mägedel: bravuurika alguse järel kukuti kuristikku, roniti sealt auga välja, kuid viimases vaatuses jäädi ikkagi tühjade pihkudega ja seda kõige kurvemal kombel: otsustava punkti kinkis kodutiimile nende spordihoone lagi.

Avageimis haarasid pärnakad juhtohjad, minnes esimeseks tehniliseks vaheajaks kolme punktiga ette ja suurendasid teiseks tehniliseks pausiks seda veel, saades ette 16:12. Mängumeeste punktide mängimiseks kärises vahe korraks kuuelegi punktile ja võidukas punkt pandi skooriga 25:21. Suure panuse geimivõitu andis Pärnu meeskonna hea blokk, millega teeniti suisa seitse punkti.

Teisele poole võrku minnes avas Pärnu meeskond heategevusliku puhveti, kus pealinlased lasid pakutaval hea maitsta: Pärnu tiimi servijoone tagant mängu pandud pallid lendasid üksteise järel üle platsi või takerdusid võrku. TalTech sai teiseks tehniliseks vaheajaks juba kümnepunktilise edu ja ehkki pärnakad suutsid tulla veel mängu tagasi ning tõid tabloole numbrid 18:23, ei tekkinud geimi võitjas kahtlust ja pealinna sats võitis selle 25:18.

Kolmandas geimis ei andnud TalTech kättevõidetud initsiatiivi käest ja tüüris pidevalt kolme-neljapunktlist edu hoides selle võidusadamasse skooriga 25:20

Neljandas geimis vahetas Pärnu meeskonna peatreener sidemängijat, tuues Jo Mauricio Da Silva Neto asemel platsile Richard Voogeli. Pärnakail õnnestuski mänguohjad enda kätte tagasi saada ja rebida end kohe geimi alguses mõne punktiga ette. Esimeseks tehniliseks vaheajaks oli edu 8:5 ja teiseks 16:9. Kättevõidetud edu Pärnu mehed enam käest ei andnud ja vormistasid võidu 25:18, viies kohtumise viiendasse geimi.

Viimases vaatuses läks Pärnu meeskond ette 5:1, kuid andis kolm järgmist punkti vastasele. Avo Keele võetud vaheaja järel saadi veel 8:5 edu, kuid peagi olid tablool viigiseisud 10:10, 11:11 ja 12:12. Järgmise punkti mängimise järel tõmbas pikema kõrre TalTech. Pealinlaste esimese geimpalli mängimine seisul 13:14 kujunes Pärnu meeskonnale eriti kurvaks: libero Silver Maar sai teiselt poolt võrku teele pandud pallile kenasti käed alla ja suvepealinlased võinuks juba selle punktiks mängimisle mõelda, kuid vastasele tuli appi spordihalli lagi, mis otsustava punkti neile tõi ja 15:13 geimivõiduga kogu mängu paremuse kindlustas.

Pärnu tiimi libero Silver Maar ütles volley.ee-le, et oli tüüpiline play-off mäng, kus mõlemad saavad kõvasti juurde panna. “Alguses saime ilusti minema, aga TalTech eksis ise ka palju. Edasised geimid olid nii ja naa, kord üks parem, siis teine. Viiendas olime juba üsna suurelt ees, ent ei suutnud kahjuks piisavalt otsustavalt tegutseda ja tuli mõõn sissse ning läks käest ära,” kommenteeris Maar. “Juurde on panna igas asjas, üleüldist mängu peame parandama.”

Pärnu resultatiivseim oli nurgaründaja Boris Zhukov 21 punktiga (efektiivsus +14, rünnak 54 protsenti), diagonaalründaja Markus Uuskari toetas teda 19 (+12, 49 protsenti) ja tempomees Bohdan Mazenko 13 (+4, 46 protsenti) punktiga. Õnnetu päev oli tempoosakonnas Toms Švansil, kes lõi esimese palli maha alles kolmandas geimis ja sai lõpuks kirja vaid kolm silma (–2, 33 protsenti).

TalTechi mänguvankrit vedas nende diagonaalründaja Matej Šmidl, kes tõi 46 tõste juures lõpuks 33 punkti (+21, 59 protsenti). Nurgamees Kevin Saar toetas teda 16 (+6, 39 protsenti) ja keskblokeerija Sten Perillus 8 (+4, 67 protsenti) punktiga.

Kolme võiduni peetav meistriliiga poolfinaalseeria jätkub laupäeval Pärnus. Kolmas mäng on järgmisel neljapäeval taas TalTechi kodusaalis. Vajadusel peetakse neljas mäng 19. märtsil Pärnus ja viies 23. märtsil Tallinnas.

Teises poolfinaalseerias on omavahel vastamisi Tartu Bigbank ja Tallinna Selver.