Harri Kullas alustas hooaega neljanda kohaga

Mullu Briti motokrossi meistrivõistlused võitnud pärnakas Harri Kullas pidi uue hooaja avaetapil leppima neljanda kohaga. Foto: Rauno Kais

Pärnu motoklubi krossiäss Harri Kullas saavutas Briti meistrivõistluste avaetapil Culhami rajal MX1 klassis neljanda koha.

Sel hooajal Cab Screens Crescent Yamaha meeskonnas sõitev Kullas alustas võistluspäeva kvalifikatsiooni üheksanda ajaga.

Esimeses sõidus võttis eestlane stardi järel sisse kuuenda positsiooni. Kaks ringi hiljem suutis ta mööduda liidrikohalt kukkunud Dylan Walshist ja viiendat kohta hoidis ta sõidu lõpuni. Finišis kaotas meie mees võitjale Tommy Searle’ile kümne sekundiga. Teisena lõpetas sõidu Jake Millward ja kolmandaks tuli MM-karjääri lõpetanud Shaun Simpson.

Teises sõidus pääses Kullas stardist Searle’i järele teisele kohale. Järgneval paaril ringil lasi ta endast mööda Josh Gilberti ja Simpsoni. Sõidu teises pooles suutis Kullas oma positsiooni hoida ja neljandana lõpetada.

Etapi võitis 50 punktiga Searle, järgnesid Simpson 40, Millward 36 ja Kullas 34 silmaga.