Pärnu taekwondo’kad alustasid EMi kolme medaliga

Pärnu taekwondo klubi sportlane Kamilla Velikopolje ja treener Robert Trofimov.
Pärnu taekwondo klubi sportlane Kamilla Velikopolje ja treener Robert Trofimov. Foto: Erakogu

Horvaatias Porečis alanud taekwondo Euroopa meistrivõistlustel teenisid pärnakad avapäeval kolm medalit. Tiitlivõistlustest võtab osa üle 500 sportlase 26 riigist.

Pärnu taekwondo klubi ja ühtlasi Eesti koondise treeneri Robert Trofimovi sõnutsi esindab Maarjamaad 27 sportlast, kellest kuus suvepealinnast. Avapäeval tõusid eestlased pjedestaalile neljal korral, kolm neist olid pärnakad.

Euroopa meistriks krooniti Henry Merivälja, kes 11–13aastaste kadettide sparringus alistas finaalis Rumeenia võitleja.

Damir Sobolev (vasakul).
Damir Sobolev (vasakul). Foto: Erakogu

Kompleksharjutuses (tul) teenis 11–13aastaste poiste seas hõbemedali Damir Sobolev, kes võitis esimesed kolm matši, ent pidi finaalis tunnistama Ukraina esindaja paremust.

Varasem kahekordne EM-meister Kamilla Velikopolje pälvis tul’i mustade vööde kategoorias pronksi.