N, 8.12.2022

nädalast jäi kõlama ⟩ Meiegi väärime tähelepanu

Raido Keskküla
, arvamustoimetaja
Meiegi väärime tähelepanu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suvepealinna väisanud president Alar Karis tundis huvi, kuidas pärnakatel läheb.
Suvepealinna väisanud president Alar Karis tundis huvi, kuidas pärnakatel läheb. Foto: Andres G. Adamson

Ajal, mil Pärnumaast on saanud eelpost Ukrainas toimuva jõhkra sõja eest põgenevate naiste ja laste Eestisse saabumisel, omandab president Alar Karise äsjane visiit siia ­kanti suisa märgilise tähenduse.

Kuid ennastsalgavalt põgenikke abistavad pärnumaalasedki, olgu need südamesoojust ja hoolitsust pakkuvad vabatahtlikud või praeguse kriisi tõttu tööga ülekoormatud ametnikud, väärivad riigi tähelepanu. Me kõik vajame aeg-ajalt tunnustust.

Idanaabrist agressorriigi jõhkrutsemise ja sealt lähtuva ohu tõttu on riigijuhtidel kiire aeg, mistõttu oma rahva muredele ja rõõmudele kaasaelamiseks aega suurt üle ei jää. Rääkimata kohtumistest kaugeltnurga inimestega. Seda ei saa ka ette heita. Järjepidevalt maailma vägevatega kohtuv pea­minister Kaja Kallas teeb väga head tööd ja edastab jõuliselt sõnumit Venemaalt lähtuvast ohust, mida Lääne-Euroopa riigijuhid vahel ehk liiga kergekäeliselt kipuvad võtma.

Kõige selle eelneva valguses ongi liigutav, et president pöördub sel keerulisel ajal näoga Eesti oma inimeste poole. Huvitub, kuidas pärnakatel läheb, mis on neil mureks ja milliste kordaminekute üle tuntakse heameelt.

Eriti väärib esiletõstmist, et president leidis aega Pärnu noortega kohtumiseks. Külastas mitut siinset kooli, pidas ühiskonnaõpetuse tunde ja kõige tipuks andis veel intervjuu Pärnu noortetelevisioonile.

Meie ei ela diktaatori juhitud riigis, kus selle juhti vastuvaidlemata kummardama peab ja ehk sai nii mõnigi koolinoor nüüd isikliku kogemuse kaudu teada, milline mees juhib praegu Eesti riiki.

Raido Keskküla

Märksõnad
Tagasi üles