K, 6.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pildid: katuselt kukkunud jääkamakad lõhkusid auto

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Pildid: katuselt kukkunud jääkamakad lõhkusid auto
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnus Rüütli 32 katuselt kukkunud jääkamakad purustasid maja hoovi pargitud sõiduauto tagumise klaasi ja küljepeegli ning lömastasid katuse.
Pärnus Rüütli 32 katuselt kukkunud jääkamakad purustasid maja hoovi pargitud sõiduauto tagumise klaasi ja küljepeegli ning lömastasid katuse. Foto: Eno-Gerrit Link

Täna kella 11 paiku purustasid Pärnu peatänava ääres asuva Rüütli 32 katuselt alla sadanud jääkamakad maja sisehoovi pargitud sõiduauto tagaklaasi ja küljepeegli ning lömastasid katuse. Inimesed viga ei saanud.

Rüütli 32 kuulub korteriühisusele. Majas asuvad nii linnale kui eraisikuile kuuluvad korterid ja äripinnad.

Haldusteenuseid osutava ISS Eesti Pärnu esinduse teenindusjuhi Margo Mesiase sõnade järgi on Rüütli 32 katuselt lume sulamisel eelmistelgi aastatel jääkamakaid kukkunud.

„Selle majaga on see iga-aastane probleem,“ ütles ta.„Rüütli 32 katusel on palju soppe, tuisuga koguneb sinna kiiresti hulganisti lund, mis jäätub,“ seletas Mesias. „Varem on katuselt kukkunud jää lõhkunud seal vihmaveerenne ja kliimaseadme.“

Mesiase teada on majal tehtud varakindlustusleping ning usutavasti on jääga pihta saanud autol kaskokindlustus. „Sellisel juhul saavad kindlustusfirmad kahjude osas omavahel suhelda,“ ütles ISS Eesti Pärnu esinduse teenindusjuht.

Katustelt variseva lume ja jääpurikate kohta saab teada anda Pärnu linnavalitsuse infotelefonil 15 505 ja otsese ohu korral häirekeskuse lühinumbril 112.

Märksõnad
Tagasi üles