E, 27.03.2023

Galerii ⟩ Esimest korda koertejooksul: Algul kui vasikas, lõpus kui titt

Esimest korda koertejooksul: Algul kui vasikas, lõpus kui titt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rannametsa luitejooksul said omavahel mõõtu võtta koeradki. Jooksuvõistlusel osales koos peremeestega üle 30 neljajalgse. Ajavõtuta retkele siirdus tosinkond duot.
Rannametsa luitejooksul said omavahel mõõtu võtta koeradki. Jooksuvõistlusel osales koos peremeestega üle 30 neljajalgse. Ajavõtuta retkele siirdus tosinkond duot. Foto: Jüri Looring

Esimest korda koerte jooksuvõistlusel osalenud Alaska malamuut Primo Harrington, keda kodused Harriks kutsuvad, näitas perenaisele Piret Õunale, et lippamistalenti tal on, aga teemanti on vaja veel veidi lihvida.

Perenaise jutu järgi võttis Harri 5,4kilomeetrise distantsi esimesi kilomeetreid sellise entusiasmiga kui kevadel esimest korda õue lastud vasikas. “Esimestel tõusudel oli tegemist, et tal järel olla,” ütles Õun. Lõpus oli poolteiseaastasel neljajalgsel võhm aga otsakorral. “Siis oleks ta parema meelega mäest üles mu süles läinud.”

Õuna sõnutsi kuulab ta lemmik jooksule iseloomulikke käsklusi – paremale, vasakult, üles ja alla – juba päris hästi ja oskab rihma otsas taga jooksva kaaslasegagi arvestada, aga noorele koerale omaselt mõtleb ta raja peal vahel laiemaltki ehk oma peaga.

Märksõnad
Tagasi üles