T, 5.07.2022

Galerii ⟩ Jüriöö jooksul osalejad tegid tiiru ümber alevi

Jüriöö jooksul osalejad tegid tiiru ümber alevi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Häädemeeste Jüride ehk õpetajate võistkonnal tuli teha võimas lõpuspurt, et lõpetada jooks auväärse, tagantpoolt teise kohaga.
Häädemeeste Jüride ehk õpetajate võistkonnal tuli teha võimas lõpuspurt, et lõpetada jooks auväärse, tagantpoolt teise kohaga. Foto: Jüri Looring

Häädemeeste bussijaama ümbrusse jagus laupäeva õhtupoolikul siginat-saginat: jooksudressis inimesed tegid usinalt soojendusharjutusi: kes venitas, kes sörkis või tegi põlvetõstejooksu. Samal ajal sidus mõni võistleja rinda stardinumbrit.

Kell 18 anti start traditsioonilisele jüriöö jooksule. Korraldaja Aigi Treumuthi sõnutsi oli end kirja pannud 21 võistkonda, kuid lõpuks tuli stardijoonele 18 kuueliikmelist tiimi, kus vähemalt üks võistlejatest pidi olema naine. Oma esinduse olid välja pannud nii Häädemeeste keskkooli eri klassid, kohalikud külad kui surfarid, starti asusid ka uhketes pintsakutes Jürid ehk Häädemeeste keskkooli õpetajate võistkond.

Jüriöö jooks kulges kuue teatevahetusena läbi alevi: algas bussijaamas ja lõppes laululava juures. Lõiku bussijaama juurest lauluväljakule vudisid nii esimene kui viimane vahetus. Üks jooksja pidi läbima 300–600 meetrit ja kokku jooksis võistkond 2,6 kilomeetrit.

Märksõnad
Tagasi üles