Pärnu spordihallis algas Eesti korvpalli meistrivõistluste kolme võiduni mängitav veerandfinaalseeria kohaliku Sadama ja Rapla Avis Utilitase vastasseisuga.

Pärnakad ja raplakad on kossus vanad sõbrad. 2018. aastal, kui siinsed pallurid polnud veel medalimaitset tunda saanud, jõuti sellele lähedale, aga jäädi pronksiseerias Raplale 1:3 alla. Mullu pääses Sadam klubi ajaloos esimest korda eestikate finaali, siis alistati poolfinaalseerias 3:0 just raplakad. Läbi aastate on omavahel madistatud korduvalt.

Heiko Rannula hoolealused lõpetasid tänavu põhiturniiri neljandana, kogudes 20 võitu ja 13 kaotust. Lluis Riera juhendatav Rapla oli 14 võidu ja 19 kaotusega viies. Suvepealinna sats võitis kümme päeva tagasi vana konkurenti kodusaalis 79;72, ent kaks esimest põhiturniiri matši (79:107 ja 78:83) said tappa.