P, 4.12.2022

Pildid ⟩ Marta kadus Mariupolis pommitamise järel, kuid jõudis lõpuks Eestisse

Marta kadus Mariupolis pommitamise järel, kuid jõudis lõpuks Eestisse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Eva ja Ljudmila Giljova ning kass Marta sõitsid Pärnust edasi Jäneda mõisa, kuhu nad ajutise eluaseme said.
Eva ja Ljudmila Giljova ning kass Marta sõitsid Pärnust edasi Jäneda mõisa, kuhu nad ajutise eluaseme said. Foto: Urmas Luik

Kulunud ilmega hämaras ruumis kössitab kolmes puuris neli hirmunud loomakest: kolm koera ja kass. Samal ajal kui neljajalgsetega Ukrainast pommirahe alt pagenud inimesed Pärnus sõjapõgenike vastuvõtukeskuses korrus kõrgemal oma dokumente korda ajavad, ootavad lemmikud neid nummerdatud puurides, sest ametiruumidesse neid ei lubata.

Kiisu peidab end puurinurgas liivakastis. Proovin teda vaiksel häälel kõnetada ja talle tasahilju läheneda, kuid kontakti luua ei õnnestu. Paikäe lähenemisele reageerib kass ähvardava sisi­naga. Tema mustad pupillid tunduvad nagu hiiglaslikud nööbid.

Kassi pinges keha lõdveneb alles siis, kui tema pere on keskuses asjatoimetused lõpetanud ja perenaine kassi sülle haarab.

Selgub, et aasta ja üheksa kuu vanune kass Marta on pärit Mariupolist, kust pere põgenes, kui sõjakoledused elu võimatuks tegid. Enamiku mariupollaste elu on viimasel ajal meenutanud põrgut. Inimesed teavad, miks see nii on, aga loomadele on seda võimatu seletada.

Märksõnad
Tagasi üles