Täna möödub sajand legendaarse Pärnu spordijuhi Erich Wilhelm Seileri sünnist, kes pani teise maailmasõja järel aluse suvepealinna ja Eesti sõudespordi eduloole.
Suvepealinna spordikorüfee sünnist möödus 100 aastat
Seiler alustas sõudmisega 1935. aastal toonases Pernauer Ruder-Clubis, mis tegutses jõe vasakkaldal. Võistlusspordiga tegeles pärnakas aastatel 1951–1954, keskendudes edaspidi treeneriametile.
Tema tuntumaid õpilasi on Endla Mandel, Peeter Mardna, Andrus Suija, Andres Veerma, Aado Pind, Eduard Ždanovitš, Evi Lepik, Jaan Tults ja Mihkel Leppik.
Laia haardega spordimees saavutas edu ka aerutamises, tulles kahesüstal kaks korda riigi meistriks. Sõudmisega kogus Seiler oma auhinnakappi kuus meistritiitlit.
Hilisemas elus keskendus korüfee spordijuhtimise organisatoorsele poolele ja strateegilisele koordineerimisele. Teiste seas andis ta oma teadmisi edasi noorema põlvkonna tegijatele Leppikule ja Tultsile, kes hiljem võtsid sõudespordi arendamisel temalt teatepulga üle.
Seileri panus oli eelmise sajandi keskpaigast 80ndate algusaastateni märgatav ka kohtunike tegevuse edendamisel: tema töö selles vallas tipnes sõudespordiföderatsiooni kohtunikekogu esimehe ametiga. Pärnakas kuulus aastakümneid tänapäevases mõttes alaliidu juhatusse ning teda tunnustati 1965. aasta Kalevi auliikme nimetusega.
Spordi suurkuju mälestamiseks peetakse tänapäeval temanimelist memoriaalregatti, mis toob traditsiooniliselt maikuus Pärnusse sõudeklubide esindajaid kogu Eestist. Sageli toimub jõuproov samal nädalavahetusel Eesti karikavõistlustega. Tänavu on memoriaal kavas 5. juunil.