Kevin Saar jätkab EM-sarja liidrina

Kevin Saar saavutas Tšehhis teise koha.
Kevin Saar saavutas Tšehhis teise koha. Foto: Wsc

Tšehhis Loketi krossirajal sõideti quadracer’ite Euroopa meistrivõistluste teine etapp. Ehkki Pärnu motoklubi äss Kevin Saar pidi seekord leppima teise kohaga, jätkab neljakordne EM-tšempion sarja liidrina.

Ajasõidus näitas Saar 21 sportlase hulgas teist aega, kui pidi tunnistama vaid suurima konkurendi norraka Christopher Tveraeni sekundilist paremust.

Kahe kange konkurendi põnev duell jätkus võistlussõitudeski. Esimeses punktide peale lahingus jäi peale norrakas, kes edestas Saart kõigest 0,4 sekundiga.

Teises võistlussõidus olid Saar ja Tveraen taas teisest klassist. Eestlane tegi hea stardi ja asus rivi etteotsa, kus püsis viienda ringini. Siis jäi Saarel jalg masina vahele kinni, norrakas pääses mööda ja tegi vahe sisse. Pärnakas kaotas rütmi ja otsustas turvaliselt üle lõpujoone teisena tulla.

Enne viimast sõitu vahetas Saar masinal välja vedrustussüsteemi, mis tõi ka edu: eestlase edu Tveraeni ees oli koguni 25 sekundit.

Tveraen teenis 72 punktiga etapivõidu, Saar oli 69 silmaga teine. Sarja kokkuvõttes juhib siiski avaetapil võimu näidanud eestlane, kel on koos 144 punkti. Norrakas on 122 silmaga teine.