Pärnu poiss kihutas Laitses pjedestaalile

Pärnu noormees Albert Pärtelson (nr 41) saavutas Laitse rallikrossil teise koha. Foto: Pille Russi

Rallikrossi Eesti meistrivõistluste teisel etapil selgus Laitse rallipargi rajal paremus seitsmes arvestuses.

Juunioride 1600 ccm masinaklassi finaalis tunnistas Pärnumaa tehnikaspordiklubi Erki Sport võidusõitja Albert Pärtelson sel hooajal juba teist korda vaid Robin Alliku (Tikkri Motorsport) paremust ja kolmandana tuiskas finišisse Albert Ako Kokk Murakas Racingu tiimist. Kõik kolm noormeest kihutasid Honda Civicutel.

SuperCari klassis võitis finaali Maiko Tamm Mitsubishi Lancer Evol, järgnesid Raini Roomets Škoda Fabial ja lätlane Janis Vegeris Citroënil. TouringCari konkurentsis olid kolm kiiremat Andreas Aruaas Ford Fiestal, Rain Lellep Toyotal ja Rommi Pukk BMW-l.

Klassis Super1600 pani oma paremuse maksma rahvusvaheliste suurvõistluste karastusega Janno Ligur Škoda Fabial, teiseks tuli leedulane Rytis Rutkauskas Audil ja kolmas oli Andreas Aulik Volkswagen Golfil.

Noorte 125 ccm krossikartide võistlusel jõudsid pjedestaalile Armin Raag, Johannes Kasemaa ja Jonathan Lee Mäe. 650 ccm klassis oli parin Laur Langeproon, teise auhinna teenis Keven Serbin ja kolmanda koha saavutas Rait Sööt.

Kõige kiiremate sõidukite Crosskart Xtreme’i klassis tuiskas Laitse rajal esimesena finišisse  Martin Juga, kannul Markus Abram ja lõunanaaber Reinis Nitišs.

Rallikrossi Eesti meistrivõistlused jätkuvad 18. juunil Missos.