Pärnu Tiigriaasta jooksu kolmandal, Vallikääru etapil võidutsesid Karl Mäe ja Anu Piiroja. Kõledast ja vihmasest ilmast hoolimata võttis etapist osa 100 eri vanuses jooksuhuvilist.

Puhanguti ligemale 20 meetrit sekundis puhunud tuul ja vihm tõid kaasa sügist meenutava rajuilma, mis kahandas veidi osalejate huvigi: kui kaks nädalat tagasi silkas sealsamas 128 huvilist, siis nüüd läbis raja mitukümmend jooksjat vähem.

Siiski olid kohal kõik jooksusarja fännid, teiste seas Raul Enn, kes osalenud sarjas selle algusest.

Meestest võitis 1500 meetri pikkuse distantsi alles paar nädalat tagasi Helsingis Pärnumaa poolmaratoni rekordit uuendanud Karl Mäe (SK Altius), aeg 4.20,2. Talle järgnesid eelmistel etappidel valitsenud Martin Tarkpea (Treeningtiim / politsei- ja piirivalveamet) ja Kenneth Koort (Pärnu Kalevi tenniseklubi), ajad vastavalt 4.35,6 ja 4.41,7.

Meestest võitis aastajooksu etapi Karl Mäe (SK Altius) 4.20,2ga.
Meestest võitis aastajooksu etapi Karl Mäe (SK Altius) 4.20,2ga. Foto: Elise Saarna

Naiste seas ei leidunud vastast vigastuspausilt naasnud, omanimelise jooksugrupi eestvedajale Anu Piirojale, kes sai kirja 5.23,2. Teisena lõpetas kaks eelmist etappi võitnud Egle-Eliise Kurg (5.38,3), kolmandana liidri tiimikaaslane Mirtti Verbitskas (5.49).

Enne põhijooksu käisid rajal kuni 11aastased lapsed, kellest nooremad läbisid paarsada meetrit, vanemad üle 500 meetri. Kokku osales 34 last.

Järgmine, 3000meetrine etapp toimub 14. juunil Pärnu rannas stardi- ja finišialaga Aloha surfiklubi juures.